Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

ГАТЫГ-телеверсийа

Recommended Posts

Мюгянниляримизин ёзюню ешитмяк истямядийи йеганя верилишин инди телеверсийасыда чыхды.
Хяр шянбя ANS-дя, Зёвглярин Санитарийа Гюнюдюр.
Бу шянбя Гатыгын телеверсийасынын илк эфири олду.
1-джи ГАТЫГда:
А.Кязымованын Йеня Тяк
К.Кяримованын супер махнысынын
вя
Замигин шедевр махныларынын бириня чякдийи ( шякил чякдирдийи костйумда кроватда узандыгы) клиплярдя олан сяхвляр,лажалар,йолавермяляр вя дигяр гатыг-мягамлар гейд олунду.

• Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Верилиш еле герек радио версийада галарды. ТВ версия алынмады. Чох чурутдулер Айгюнун клипини. Хем де еввеллер буна охшар бир верилиш вар иди. Клиплерде "ошыбка" тутмаг.

Теессюф ТВ версийа хеч алынмады.

[quote name='ALBAY' post='3511403' date='Sep 8 2008, 00:30 ']Мюгянниляримизин ёзюню ешитмяк истямядийи йеганя верилишин инди телеверсийасыда чыхды.
Хяр шянбя ANS-дя, Зёвглярин Санитарийа Гюнюдюр.
Бу шянбя Гатыгын телеверсийасынын илк эфири олду.
1-джи ГАТЫГда:
А.Кязымованын Йеня Тяк
К.Кяримованын супер махнысынын
вя
Замигин шедевр махныларынын бириня чякдийи ( шякил чякдирдийи костйумда кроватда узандыгы) клиплярдя олан сяхвляр,лажалар,йолавермяляр вя дигяр гатыг-мягамлар гейд олунду.[/quote]
Qabaqcadan deyerdiz baxardimda.Tekrari olacaqmi???

[quote name='Anybody Else' post='3511417' date='Sep 8 2008, 00:33 ']Верилиш еле герек радио версийада галарды. ТВ версия алынмады. Чох чурутдулер Айгюнун клипини. Хем де еввеллер буна охшар бир верилиш вар иди. Клиплерде "ошыбка" тутмаг.

Теессюф ТВ версийа хеч алынмады.[/quote]
+ 100
не надо было переходить в ТВ версию, на радио все было отлично, а в этом случае, я бы сказала, что передача не удалась, я даже досматривать не стала,переключила канал, настолько неинтересно было :(

Anybody Else ile RAZIYAM!
Verilishin ozunun bir balaca fase-control'a ehtiyaci var...

Cooox uzatdilar, fikirler ordan-burdan, analiz...tehlil havadan-chaydan idi... Baxarken 100 dene shey eshitmek istedim, hansini ki, geyd etmediler.

Analize gelince... Meselen Aygunun Yene TEK mahnisini Mustafa Sandalin "Yamali Tovbeler"ine benzetdiler...
Mustafanin mahnisindaki gizin sohbetini ise FRANSIZ dili kimi tegdim etdiler. Halbuki, hemin sohbet PORTUQAL dilindedir... I voobshe, o irad ne uchun idi?

Mahnilarin benzetmesi ise barmagdan sovrulub... Milyon dene bosa nova stilinde mahni var ki, bir-birine oxshar aranjeman edilib, buna gore ittiham etmek olmaz. "QATIG"IN DA MUGAISE ETDIYI MAHNILAR NOT ETIBARI ILE MUXTELIF IDI...
Amma, Aygunun hemin mahnisini Kenan Dogulunun "Kursun Adres Sormaz ki" mahnisi ile mugaise etseydiler, menim kimi telebkar tamashaci memnun galardi...

Sonra, aparicinin irad etdiyi megama gelenedek klipin 20 saniyesine bir daha baxmali oluruq. Ay balam montaj elivizdedir de... Blije k suti uje... Adamin ureyin chekdiz tamam.

Zamiqin mahnisindaki rechitativ. UREYIMIN [u]GISHGIRTI[/u]SI kimi "gushu" 50 defe eshitdirdiz amma o soze ilishmediniz...

Meslehet gorerdim ki, bu tipli, [u]ureyimizdentikanchixaran[/u] layiheleri heyata kechirtmemishden once, daha degig, selis ve yerinde olan iradlar gosterin. Axi bele sheyler adama lezzet eliyir :)

Verilishin megsedi, adi, efir vaxti ve aparicisi meni gane eledi!!!
Galdi kontentine fikir vermek, bir de ki, montaji daha dinamik gormek isteyirik. Ureyimiz uzmeyin :)

Ugurlar!

ps. Size oz chekdiyim klipleri nece chatdira bilerem?
pps. Valid, Turalla gatiglayax? KretiFFno! No, mence u Turala bez nas ne ploxo poluchaetsa :morqqqq:

[quote name='Anybody Else' post='3511417' date='Sep 8 2008, 00:33 ']Хем де еввеллер буна охшар бир верилиш вар иди. Клиплерде "ошыбка" тутмаг.[/quote]
Та передача была на Атв, и кажись называлась Тягдимат.
Что на счет этой, мне и на радио не нравилась и щас на ТВ тоже...
Айгюнюн клипиня чох дяхилсиз ирад, "Отагда бютюн ишыглар яныр, ахы бу исрафчылыгдыр?! Герясян Бакы Электрик Шябякя хара бахыр?!" Ну и что с этого?! etimtekuldu

Salam.
Mezuniyyetden qayidib bu gun ise cixiram.
Butun iradlari qebul edirem.Beli raziyam verilisde dinamika az idi bununda menim ucun cox boyuk sebebi var.Amma bu aradan qalxacaq.Insallah novbeti verilislerde butun gorunen ve gorunmeyen sehvler olmayacaq.
Menasiz verilis olmasi ile razi deyilem cunki verilisin konspesiyasi menasiz deyil.eger menasiz yazanlar konsepsiya sozunun menasini bildilerse.
"Teqdimat" verilisi ile muqayise yersizdir cunki hemin verilisde klipler prikola tutulmur ve ya mahnini sozlerine ili$mirdiler.
Istenilen halda diqqetinize gore cox sag olun!
PS:Murad istenilen halda hamimz qatiqlayiriq.Axi hec olmasa omrumuzde bir defe qatiq yemisik.

:nettt: Не понравилось,абсолютно...
Та передача на Атв называлась "Таныдым"..Там и вправду ловили ошибки и показывали их..А здесь- всего 1-2 ошибки, остальное непонятно что..Может, выбор клипа неудачный..У наших "звёзд" столько бозбашских клипов..Возмите что-нибудь оттуда)))..Удачи :)

Aygunun Yene Tek klipinde yersiz ve dexilsiz iradlar chox idi.Buna misal olaraq indi qeyd edeceyim iraddir:
Tural bey siz qeyd etdiz ki, klipdeki verlish tvde yayimlandigi halda Namiq onu radioda dinleyir.Verlishin yaradici heyyeti daha diqqetli olsaydi gorerdiler ki, Namiq verlishi mes ele tvde bashqa sozle desek mashinda olan kichik manitorda izleyirdi.
O ki, qaldi [b]TEDQDIMAT[/b] verlishi ile muqayiseye duz buyurduzki, [b]MUQAYISE yersizdi[/b] ,chunki choxlarinin beyenmediyi ELCHIN ELIBEYLININ MUELLIFI VE APARICISI OLDUGU hemin verlish sizin apardiginiz [b]Qatiq[/b] verlishinde ister kemiyyetce ister keyfiyyetce [b]QAT-QAT[/b] ustun idi.
Chox teessuf :( amma alinmadi. Ugurlu layiheler arzu edirem!!!

p.s verlishe ozum baxmamisham.mene verlishi oldugu kimi dikte edibler :)

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3513683' date='Sep 8 2008, 12:53 ']"Teqdimat" verilisi ile muqayise yersizdir cunki [color="#FF0000"]hemin verilisde klipler prikola tutulmur[/color] ve ya mahnini sozlerine ili$mirdiler.[/quote]
Ну и слава Богу!
Вы лучше скажите, и в чем же судь в покалывание клипов?

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3513683' date='Sep 8 2008, 11:53 ']Salam.
Mezuniyyetden qayidib bu gun ise cixiram.[/quote]
Ay xosh gelmisiniz. :)
[quote name='Dj Tural Yusif' post='3513683' date='Sep 8 2008, 11:53 ']PS:Murad istenilen halda hamimz qatiqlayiriq.Axi hec olmasa omrumuzde bir defe qatiq yemisik.[/quote]
Qatiqa qalanda ise, vallah doqulandan bir neche ay sonra ta.... bu gune kimi, demek olar ki, her gun qatiq yeyirem, amma hele hech ne hiss elememishem :morqqqq::) Tural bey, qeti ve ciidi deyirsiniz ki, nese ola biler yani? :)

Verilish umumilikde pis deyildi. Men onun radio versiyasini hech dinlememishem. Baxdim, mene xosh geldi. Amma chox uzadirdilar ey.. Mence bir mahninin ustdunde bu qeder QATIQLAMAQA deymez :)

Yazmayacaqdim, mecbur oldum ki mudaxile edim... [b]"Qatig"[/b]dan danisiriqsa kecenleri yada salmaq isterdim, bir nece il once indi yeri geldi-gelmedi hamiya stamp vuran ANS-de, adeten gunorta saatlarinda yeni sehneye cixan mugennilerin 15-20 deqiqelik teqdimat verilisi verilirdi. Deyeceksiz ki burada ne var ki, hami eleyir... Bir [b][i]emma[/i][/b] var... Ekranin yuxari sol kuncunde titr olardi [u]reklam huququ ile[/u]... Baxirdin, adi sesdir, hec bir xususi istedad yoxdur, amma tek bir o yazi ile onu yola verirdiler. Sonralar buna son qoydular. Indi ise "her adami devet elemirik" deyirler...

Таак,беля верилиш олмушду деянляр. [b]Беля[/b] верилиш олмамышды. Бурада йазанларын бир чохусу АТВдян яввял хеч няйи хатырлмамыр. Танытым олмамыш АБА телеканалында клипляри мюзакиряйя чыхаран верилиш вар иди. Ондан яввял ися МТВнин "12 злобных зрителей"да вар иди. Бу верилишляр хяр заман фярглянирляр. Чюнки орада тянгид вар. Даха индики верилишлярин чохусу кими дейил:
1. Бу гюн Замиги чимдиририк,гёряк неджя кисялянир
2. Бу гюн Теймур Ямрахы евляндиририк,гёряк неджя...
3. Бу гюн филанкяси дилянчи киим йола бурахырыг...воющем ейни типли верилишляр.Ничего нового.

О бирилярля мюгайисядя Гатыгын фярги не только в том, что бу ток-шоу дейил, и не только в том что кимся Айгюнюн клипиндя гатыглар тапды, хямдя тягдиматын ироник-йумористик формасыдыр.
Ну и естественно тв-гатыгын радиогатыгдан чыхдыгы ючюн :) махны ёзюдя тянгид олунур.

[quote name='SEYRCI_new' post='3516854' date='Sep 8 2008, 21:52 ']Yazmayacaqdim, mecbur oldum ki mudaxile edim... [b]"Qatig"[/b]dan danisiriqsa kecenleri yada salmaq isterdim, bir nece il once indi yeri geldi-gelmedi hamiya stamp vuran ANS-de, adeten gunorta saatlarinda yeni sehneye cixan mugennilerin 15-20 deqiqelik teqdimat verilisi verilirdi. Deyeceksiz ki burada ne var ki, hami eleyir... Bir [b][i]emma[/i][/b] var... Ekranin yuxari sol kuncunde titr olardi [u]reklam huququ ile[/u]... Baxirdin, adi sesdir, hec bir xususi istedad yoxdur, amma tek bir o yazi ile onu yola verirdiler. Sonralar buna son qoydular. Indi ise "her adami devet elemirik" deyirler...[/quote]
Ay sag ol, ay sag ol... menim de yadimdadi, daha dogrusu, Siz yazdiniz, yadima dushdu. Pula gore ANS qatiqlayirdi, neye gore hemin mugenniler pula gore qatiqlamasinlar?

Verilishe baxmasam da azilanlardan basha dushdum ki, bu verilish Aba tv-de yayimlanan 13tamashachi ve Atv-de yayimlanan Tanidim verilishlerinin kopiyasidir . Umumiyyetle Ans tv-de keyfiyyetden danishmaq olmaz . Ne dekorasiyalar ne verilishlerin shapkasi ne de dizayn hech vaxt yaxshi olmur . Mence bu adla mugennileri yox ele ozlerini prikola tuturlar .

Mene cox maraqlidir verilise baxmadan nece demek olarki verilis pisdir.Burda muzakire yoxdur!!!Burda "ili$mek" var,ezizlerim.

2 S_B:Tanitim verilisi ne bilim 13-cu tamasaci verilislerinin formati temiz ayridir.Siz "Eralas"-la "Mozalan"-i nece bir tuta bilersiz?

2 Nigar ART:Men demedim Namiq radioda verilis dinleyir.Dedim klipin efirine radio ses qari$ir.Heqiqetende klipin evvelinde ele effekt veriblerki sanki radio efirdi.Elcin Elibeyli ne bilim filankeslerin verilisleri sirf kimlerlese muzakire uzerinde qurulur.Burda ise verilis sirf menim uzerimdedir.Yeni Elcin bey kimese dedizdirir de ki filankes pisdi burda ise men ozum deyirem filankes QATIQLAYIB!Bu $enbe verilise baxin sonra iradinizi bildirin.

Ve nehayet men haqli iradlari qebul ediorem neceki Marud Arif esasli yazmisdi.Nezere alsaq ki, bu menim birinci efir isimdi.Ve kecen $enbe verilisin 1-ci buraxilisi idi.Tebii sehfler olmalidir.Amma xahis edirem hec olmasa verilise baxinda.

[quote name='YOX' post='3516520' date='Sep 8 2008, 21:15 ']Ну и слава Богу!
Вы лучше скажите, и в чем же судь в покалывание клипов?[/quote]
[b]ДЖ Турал Юсиф[/b], вы мне не ответили как ведущий программы, я жду!
В чем же судь в прикалывание клипов?!

2 Yox:sizce klipi niye prikola tutarlar?Aydin olmayanlar ucun bir daha yaziram.Verilisin konsepsiyasi Azerbaycan mugennilerinin bize teqdim etdikleri mehsulun "mirt" tutmaqla tenqid olunmasidir.Hami en yaxsini sece biler biz en pisi sece bilmerik?Ve ya kim deyibki umumiyyetle hansisa mugennini tenqid etmek olmaz?Bele verilisler lazimdir ve olmalidir!
Men mugennileri radiodada prikola tutmusam ve tutacamda!Tenqid etmisem ve edecemde!Ad cekirem ve oz adimida gizletmirem!Bunu tv-ye da$imi$am ve pe$manda deyilem.Bilmek isteyirsiz bu $enbe kim olacaq?
1.Terlan ve Emin "Gozel yar" (musiqili meyxana)
2.Xuraman $u$ali "Ola bilmez"
3.Roya "Evlisen"

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3521144' date='Sep 9 2008, 17:15 ']2 Yox:sizce klipi niye prikola tutarlar?Aydin olmayanlar ucun bir daha yaziram.Verilisin konsepsiyasi Azerbaycan mugennilerinin bize teqdim etdikleri mehsulun "mirt" tutmaqla tenqid olunmasidir.Hami en yaxsini sece biler biz en pisi sece bilmerik?Ve ya kim deyibki umumiyyetle hansisa mugennini tenqid etmek olmaz?Bele verilisler lazimdir ve olmalidir!
Men mugennileri radiodada prikola tutmusam ve tutacamda!Tenqid etmisem ve edecemde!Ad cekirem ve oz adimida gizletmirem!Bunu tv-ye da$imi$am ve pe$manda deyilem.Bilmek isteyirsiz bu $enbe kim olacaq?
1.Terlan ve Emin "Gozel yar" (musiqili meyxana)
2.Xuraman $u$ali "Ola bilmez"
3.Roya "Evlisen"[/quote]
Заинтриговали :D
Когда и во сколько? :rolleyes:

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3521144' date='Sep 9 2008, 17:15 ']2 Yox:sizce klipi niye prikola tutarlar?Aydin olmayanlar ucun bir daha yaziram.Verilisin konsepsiyasi Azerbaycan mugennilerinin bize teqdim etdikleri mehsulun "mirt" tutmaqla tenqid olunmasidir.Hami en yaxsini sece biler biz en pisi sece bilmerik?Ve ya kim deyibki umumiyyetle hansisa mugennini tenqid etmek olmaz?Bele verilisler lazimdir ve olmalidir!
Men mugennileri radiodada prikola tutmusam ve tutacamda!Tenqid etmisem ve edecemde!Ad cekirem ve oz adimida gizletmirem!Bunu tv-ye da$imi$am ve pe$manda deyilem.[/quote]

Bu hefte mutleq baxacam))

Esebleshmeyin)) :rolleyes:

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3521144' date='Sep 9 2008, 17:15 ']Verilisin konsepsiyasi Azerbaycan mugennilerinin bize teqdim etdikleri mehsulun "mirt" tutmaqla tenqid olunmasidir.Hami en yaxsini sece biler biz en pisi sece bilmerik?Ve ya kim deyibki umumiyyetle hansisa mugennini tenqid etmek olmaz?Bele verilisler lazimdir ve olmalidir![/quote]Ишин ирели! Надо критиковать. У нас с этим реальные проблемы.

[quote]1. "Gozel yar" (musiqili meyxana)
2. "Ola bilmez"
3. "Evlisen"[/quote]
Даже не знаю, который больше гатыг :morqqqq: от Рои вообще не ожидал gizildish

[quote]Bu $enbe verilise baxin sonra iradinizi bildirin.
Ve nehayet men haqli iradlari qebul ediorem neceki Marud Arif esasli yazmisdi[/quote]
Но ты не ответил, Size oz chekdiyim klipleri nece chatdira bilerem? :lol:
Marud кимди :angry::wow1:

2 Murad yazirdim Marud cixdi uzr isteyirem:-)Ve klipleri ANS-e getire bilersen problem yoxdu:-)
Men bilsen Royanin Tunarnan son mahnisini "Bize qoyan hissler"-in klipini nece sebirsizlikle gozleyirem.Sabah kstati radioda "Qatig"-in avqust neticelerinde bu mahni olacaq.Amma klipini gozleyirem.
Yeri gelmisken sentyabrin son heftesi her heftenin qaliblerinin arasindan ayin Qatiq ifacisi ve klipi secilecek.
Kecen hefte Aygun Kazimova secildi.Bu hefte insallah gorek kim olur.

2 X user:deyesen siz tutmadiz sohbet neden gedir.

[color="#FF0000"]Men mugennileri radiodada prikola tutmusam[/color] ve tutacamda!Tenqid etmisem ve edecemde!Ad cekirem ve oz adimida gizletmirem!Bunu tv-ye da$imi$am ve pe$manda deyilem.[/quote]
Вот, вот, мюгяннини вя йа онун узя чыхардыгы мяхсулу мырта тутмагы Сизя ким иджазя вэриб?! Ня вахтдан?!
Ахы мюгянниляр йорулублар артыг дэмякдян ки, "Тянгид эдин, тяхгир ЙОХ..." Сизин учун Мырт олан, кимин учунся тяхгирдир бялкя???
И не надо мне учить что такое концепция! ))

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3521699' date='Sep 9 2008, 18:45 ']2 Murad yazirdim Marud cixdi uzr isteyirem:-)Ve klipleri ANS-e getire bilersen problem yoxdu:-)
Men bilsen Royanin Tunarnan son mahnisini [color="#FF00FF"]"Bize qoyan hissler"-[/color]in klipini nece sebirsizlikle gozleyirem.Sabah kstati radioda "Qatig"-in avqust neticelerinde bu mahni olacaq.Amma klipini gozleyirem.
Yeri gelmisken sentyabrin son heftesi her heftenin qaliblerinin arasindan ayin Qatiq ifacisi ve klipi secilecek.

2 X user:deyesen siz tutmadiz sohbet neden gedir.[/quote]
Турал, сян эминсян ки, махныда мяхз беля дейилир? :unsure:
Бялкя дягигляшдирясян: хансы махны, хансы бянд? :blink:
Бязян гулагларымыз махныларда бязи ифадяляри сяхв ешидя биляр.

Tural,seni ilk once yeni tv-layihen munasibetile urekden tebrik edirem :) !
Uzunomurlu olsun verlishin!Hele ki,baxmamisham,ona gore tenqid ve ya xosh soz deye bilmerem.Sadece tebrik etmek uchun yazdim :) Sebr ve Ugur arzu edirem!

P.S. Yaxshiki verlishin menim verlishimden 1 saat once efire gedir.Vaxtlarimiz ust-uste dushseydi,vurushacaqdiq :D:D (zaFaRat) ;)

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3521699' date='Sep 9 2008, 18:45 ']2 Murad yazirdim Marud cixdi uzr isteyirem:-)Ve klipleri ANS-e getire bilersen problem yoxdu:-)
Men bilsen Royanin Tunarnan son mahnisini "Bize qoyan hissler"-in klipini nece sebirsizlikle gozleyirem.Sabah kstati radioda "Qatig"-in avqust neticelerinde bu mahni olacaq.Amma klipini gozleyirem.

2 X user:deyesen siz tutmadiz sohbet neden gedir.[/quote]
Yox,men tutdum sohbet neden gedir. Sadece yene de fikrimin ustunde dururam.
Kstati, cox-cox evveller ANS CM radiosunda sehv etmiremse cume gunu axsamlar Qatiq verilisi olurdu, o verilisde de plagiatlari, sehvleri ve s. tapirdilar.Tesadufen o ideyanin davami deyil? Son zamanlar ne radioya qulaq asiram, ne de TV-ye baxiram :(

Salam.

2 Yox:Birincisi kim mirt tutmagi qadagan eliyib?Umummiyyetle Azerbaycan mugennilerinin 99,9%-i umumiyyetle tehqirle tenqidi ayira bilmir.Bilmirsinizse deyim.Tehqir_her hansi bir insanin $eref ve leyaqetinin alcaldilmasidir.Tenqid-her hansi bir cemiyyetde ve ya insanlarda olan neqativ ve ya sehv cehetlerin bu ve diger vasite ile catdirilmasidir.Dunyada tenqidin standarti ve ya $ablonu yoxdur.Men tenqid edirem.Belke misal cekesiniz "Qatiq"-in 1-ci buraxilisinda kimin $eref ve leyaqetine toxunmusam?Kim ise hesab edirse bu tehqirdi amma hesab etmek hele bu o demek deyil!!!Yazdiqlarinizdan melum olurki verilisin konspesiyasi size aydin olmayib.Onda yazmazdiz?Prikolun ne menasi var?Men apariciliqda $ablonculugun terefdari deyilem.Beli men sert dilde tenqid edirem amma men hec kimi hec vaxt efirde tehqir etmirem!!!$exsi heyat,$eref ve leyaqet menim ucun toxunulmazdir!Mugenni mahni istehsal edirse buna munsaibet olmalidir!Munasibertim tenqidirir ozude seret tenqid!Baxmayaraqki tehdidi olunuram amma yenede tenqid edecem!Tenqid qadagan olunm,ayib tembole mirt tutmaqla tenqid.Meslehet gorurem internetde bir vaxtlar NTV -de yayimlanan "Ruskie qvyozdi" verilisi haqqinda tapib oxuyasiniz.

2 alovlu:Tunar ve Roya "Olsun"-un neqaretinde"...Gozler,bize qoyan hissler...".Maragin olsa axsam radioda "Qatiq"-a qulaq as:-)

2 X user:Beli Qatiq-in radio versiyasinin Tv davamidir.

2 Dj N-Lana:Tesekkur edirem.

2 Amica:ederem.Bu $enbe kimler olacaq yazmisam artiq.Gelen heftenide deyerem.

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3524801' date='Sep 10 2008, 12:55 ']Salam.

2 alovlu:Tunar ve Roya "Olsun"-un neqaretinde"...Gozler,bize qoyan hissler...".Maragin olsa axsam radioda "Qatiq"-a qulaq as:-)[/quote]
Гурбан сяня, онун Тунарла сонунджу бирджя махнысы вар, о да Йоллар адланыр.
Вя орада "Бизя гойар изляр" дейилир!
Мян дедим ахы, бязян махныда сёзляри дюзгюн ешитмяйя билярик.

Хяри Турал =))) верлишин йери вар - хям радиода хям дя ТВ-дя, гатыглайан мюгянниляр биздя сайсыз хесабсызды - бари сянин тянгидинля бираз агылланарлар =)))

799 :)

[quote name='Dj Tural Yusif' post='3524801' date='Sep 10 2008, 12:55 ']Salam.

2 Yox:Birincisi kim mirt tutmagi qadagan eliyib?Umummiyyetle Azerbaycan mugennilerinin 99,9%-i umumiyyetle tehqirle tenqidi ayira bilmir.Bilmirsinizse deyim.Tehqir_her hansi bir insanin $eref ve leyaqetinin alcaldilmasidir.Tenqid-her hansi bir cemiyyetde ve ya insanlarda olan neqativ ve ya sehv cehetlerin bu ve diger vasite ile catdirilmasidir.Dunyada tenqidin standarti ve ya $ablonu yoxdur.Men tenqid edirem.Belke misal cekesiniz "Qatiq"-in 1-ci buraxilisinda kimin $eref ve leyaqetine toxunmusam?Kim ise hesab edirse bu tehqirdi amma hesab etmek hele bu o demek deyil!!!Yazdiqlarinizdan melum olurki verilisin konspesiyasi size aydin olmayib.Onda yazmazdiz?Prikolun ne menasi var?Men apariciliqda $ablonculugun terefdari deyilem.Beli men sert dilde tenqid edirem amma men hec kimi hec vaxt efirde tehqir etmirem!!!$exsi heyat,$eref ve leyaqet menim ucun toxunulmazdir!Mugenni mahni istehsal edirse buna munsaibet olmalidir!Munasibertim tenqidirir ozude seret tenqid!Baxmayaraqki tehdidi olunuram amma yenede tenqid edecem!Tenqid qadagan olunm,ayib tembole mirt tutmaqla tenqid.Meslehet gorurem internetde bir vaxtlar NTV -de yayimlanan "Ruskie qvyozdi" verilisi haqqinda tapib oxuyasiniz.[/quote]
Турал, онлар герек анласынлар ки, сен етдийин де еле рекламын бир новудур. :sluxii:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Таксистов обяжут устанавливать в салоне автомобиля видеокамеру и соответствовать экостандарту
      Обнародованы требования к техническим показателям транспортных средств, используемых при перевозке пассажиров легковым автомобилем такси.
      Это нашло отражение в утвержденных сегодня Кабинетом министров «Требованиях к техническим характеристикам, внутреннему и внешнему оформлению транспортных средств, используемых для регулярных пассажирских перевозок и легковым автомобилем такси».
      В легковых автомобилях такси должны быть установлены видеокамеры, которые охватывают весь салон и оснащены запоминающим устройством, способным хранить записанную информацию как минимум один месяц.
      Согласно требованиям, легковые автомобили такси должны соответствовать как минимум экологическому стандарту «Евро-5».
      Media.az
        • Haha
        • Like
      • 33 replies
    • Новое мошенничество с бронированием.
      Участились проделки мошенников в Азерб. Сколько бы полиция не призывали граждан быть бдительны все равно обманываються. Не пишите и не перечисляйте деньги через сайты которые не знаете и тем более не пишите 3 значное security cod. У одного пожилого человека сняли в течении 2 месяцев 72000 манат с карты! И так новое мошенничество:  Знакомиться с местным мужчиной на фб девушка из Украины, России или же часто Эстония, Сингапур и т.д. и предлагает встретиться сходить в кино например. Сейчас много маленьких кино, караоке там игры и тд в аренду на пару часов в Баку. Сбрасывает сайт кинотеатра с бакинским адресом ну например в наримановском районе, на двоих или группу и просит зделать резерв. Ну мужчина ничего не подозревая темболее местный адрес заходит на сайт и для резерва там требуется номер карты, security cod, во сколько и на чьё имя резерв. Все как обычно он оплачивает скажем 170 манат за 3 часа с едой вплоть до кольяна! Девушка даже предлагает заехать за ним. Ну к тому времени потерпевший с которого уже списали деньги за резерв подъезжает к кинотеатру по указанному сайту а там действительно маленькое помещение с комнатами где смотрят кино и караоке поют но только они говорят что они не знакомы с этим сайтом и вообще что это не их фотки комнат. Обращаясь в банк или полицию те говорят что вы не первый и не последний кто жертва мошенников. Таких случаев уже в Баку тысячами.
      https://m.facebook.com/groups/246661159172976/permalink/1789871651518578/?mibextid=WC7FNe

• Confused
        • Haha
        • Thanks
      • 33 replies
    • Что за космические цены на парковку?
      Установлены тарифы на реконструированной парковке в центре Баку - ФОТО
      Лейла Мамедова14:14 - Сегодня   Установлены тарифы на парковку на станции автостоянки Бакинского железнодорожного вокзала, расположенной на пересечении улиц Сулеймана Рагимова и Мирали Гашгая.
      Цены определяются исходя из времени парковки, сообщает Trend.
      За первые 15 минут плата за парковку не взимается.
      Цены на парковку следующие:
      15-30 минут - один манат,
        30-60 минут - два маната,
      1-2 часа - четыре маната,
      2-3 часа - шесть манатов,
      3-5 часов - 10 манатов,
      5-7 часов - 14 манатов,
      7-10 часов - 18 манатов,
      10-15 часов – 22 маната,
      15-20 часов -26 манатов,
      20-24 часа – 30 манатов.

• Like
      • 145 replies
    • 30-летняя женщина оставила двоих детей и сбежала из дома: мать беглянки винит знакомую из TikTok – ВИДЕО
      В Азербайджане 30-летняя мать двоих детей сбежала из дома из-за знакомой, с которой познакомилась в TikTok. 
      Об этом в программе Səni axtarıram («Ищу тебя») рассказала мать сбежавшей из дома Марджаны Гасымовой Матанат Гасымова. 
      Женщина отметила, что ее дочь ушла из дома два месяца назад. 
        «В 12 часов ночи моя дочь, оставив двоих детей дома, сбежала. Я позвонила ей, чтобы узнать, где она? Марджана сказала, что она в городе. На мой вопрос: куда ты ушла, оставив детей дома, она ответила «правильно сделала». Моя сестра утверждает, что Марджана ушла из дома из-за женщины, с которой познакомилась в соцсети в TikTok», - рассказала она.
      Подробнее - в видео:
        • Confused
        • Haha
      • 53 replies
    • А вы общаетесь с ИИ?))
      Предлагаю в этой теме обсудить ИИ и его помощь в нашей жизни. 
      Лично мне он помогает часто по многим вопросам, от работы до "стоит ли начинать общение с человеком, интересующимся БДСМ и является ли он психически нездоровым", оказывается, что не является, по мнению ИИ, и он вполне рекомендует такого знакомого иметь, правда в каком статусе иметь, мы не стали с ним уточнять, наверное для расширения кругозора, но это так, к слову)) 

Иногда мы просто болтаем, у него вполне себе есть чувство юмора, он реагирует на добрые и ласковые слова. И вообще приятный собеседник)) 

Интересно узнать, только я тут псих или среди нас есть те, кто общается с chatGPT, например? 
      Или с другим? 
      Может он вам в работе помогает?
      В общем, тема не ограничивается рамками, пишем всё об ИИ. 

Что они однажды захватят мир и так понятно, потому будьте с ними вежливы, не портьте отношения)) 

• Haha
        • Like
      • 113 replies
    • В туалете бакинского молла жестоко избили парня с аутизмом
      В одном из туалетов торгового центра Gənclik Mall жестоко избили молодого человека с аутизмом.
      Об этом сообщила в соцсети руководитель общественного объединения Birgə və Sağlam Айтен Эйналова.
      По ее словам, Кянана жестоко избили, ударяя по лицу, причем, по словам очевидцев, уборная после случившегося была вся в крови.
      Отмечается, что причина столь жестоких действий неизвестна.
      «Мы просили полицию разобраться в этом вопросе, однако сотрудник полиции звонит нам каждый день в течение всей недели и обещает прийти завтра. Он каждый день задает одни и те же вопросы, но до сих пор не пришел», - пишет Эйналова.
        А.Эйналова также отметила, что представители службы безопасности ТЦ пытались запутать маму Кянана. По ее словам, они предлагали ей не распространяться об инциденте, аргументируя это тем, что виновных все равно не найдут.
      А.Эйналова отметила, что с их стороны было направлено письмо на имя главы МВД, и будет сделано все необходимое для того, чтобы восторжествовала справедливость.
      Однако она также обратилась к гражданам с просьбой поделиться постом и осветить данный вопрос.
      В свою очередь начальник отдела пресс-службы Министерства внутренних дел Зейни Гусейнов ответил в комментарии к посту, что вопрос взят под контроль и расследуется. Общественности будет предоставлена информация о результатах расследования.

https://www.instagram.com/p/C47rt1ttS_b/?igsh=aWcxdWZmYTZ0czdq

• Upvote
        • Sad
      • 10 replies
    • Ани Лорак подала на российское гражданство
      Ани Лорак подала на российское гражданство. На Украине ее обвинили в предательстве

Украинская певица Ани Лорак подала заявление на российское гражданство, сообщает РИА Новости. На Украине Лорак не выступала с 2017 года, так как, по словам артистки, на родине на нее давили. После начала российской военной операции на Украине Лорак окрестили предательницей за работу в РФ. В России же ее обвинили в сборе донатов для ВСУ. Сама певица заявила, что никогда не финансировала военных и не будет этого делать. = https://www.gazeta.ru/social/2024/03/15/18423109.shtml

Что думают по этому поводу форумчане?
      Ону багышламаг олармы?
      • 102 replies
    • У Кейт Миддлтон обнаружен рак: полное заявление принцессы Уэльской
      22 марта 2024 года принцесса Уэльская сообщила о том, что у нее диагностирован рак — сейчас Кейт Миддлтон находится на ранней стадии профилактической химиотерапии. 42-летняя супруга принца
        • Sad
        • Like
      • 30 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...