Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

AILE MUNASIBETLERINDE INTIM SERHEDLER

Salvadore

Recommended Posts

• Replies 920
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AILEDE KISHI VE QADIN ARASINDA INTIM SERHEDLER OLMALIDIRMI?

aile uzvleri ozleri biler mence ) qarshiliqliq olmalidir, hormet, indi sevgi qeliz meseledir- onu deye bilmerem,bir de oz aralarinda bir az achiq olmalidirlar,gerek derdleshsinler , ne qane edir onlari, ne yox ))

umumiyyetle her ne olur olsun, zorakiliq olmasin :agilversin:

Adeten qadinlarin serhed qoymas kiwilerin bawqa qadinlarla elaqede olmagina getirib cixarir,ehtirasin pik noqtesinde kiwinin ele istekleri ola bilir ki qadin esla qebul etmir,Rustemova demiwken ne olur olsun zorakiliq olmasin

• 3 months later...

Serhed deyendeki, burda ne serhed ola bilerki.Analdan basqa her sey mumkundur, hem halaldir hem sunnetdir. Meselen :

1. Kisi calisir, qadin da calisir. Hec biri "gezmir", ama qadin kisiden daha isteklidir intim movzuda. Praktik deyisiklikler elemek isteyir. Bu veziyyete ise ailelerimizin 36% daxildir. Qadin nezeri cehetden hem de audio&video vesaitlerden bezi seyler oyrenir ve yoldasi ile sinaqdan kecirmek ucun bezi cehdler edir. Yoldasi basdiyir arvadiniz guya ki "gezmeyinden" subhelenmeye. Normal qadin bu qeder istekli ola bilmez. bu tip kisilerle oturub danismaq ve ya anlasmaq mumkun deyil, netice: zorakiliq,fiziki tezyiq

2. bu halda kisi daha isteklidir, qiz ise nisbeten isteksiz ve bayagi "ev qizi" dir.bu veziyyetde ailelerimizin 47% daxildir. Yoldasinin telebatlarini istediyi sekilde odeye bilmir ya da odemek dusuncesinde deyil. Niye? cunki istediyi sekilde nece etsin, kisi qadina aile icinde hec bir ehemiyyet vermir, onun baximli olmasi ucun ne onun ozune calismaga izin vermir, ne de vesait ve zaman ayirmir, deyeceksiz indi evde mesgul ola bilmir, gelin boynumuza alaq ki, boyuklerle qalan ailede bu mumkunsuzdur, ozu de bezi "cahil" dusunceli ve daha cox SSSR doneminden qalan insanlarin dusuncesi olan yerde bu duz gelmir. Belelikle netice: gelin gelen qiz, yalniz evinin gelini ve usaqlarin anasi olmaqla kifayetlenmeli olur, saglam intim heyati olmadan.

3. Hal ise. en saglam ve en gozel variantdir, hansiki yalniz Azerbaycanin ailelerinin 19% bu variant icindedir. Oglan istekli, qiz istekli. ikisi de praktik deyisikliklere aciqdir, dusunceleri bir birinizi tamamliyir, gunun gunden ozlerinin serhedlerini daha cox mueyyenlesdire bilirler. Belelikle netice: tam dolgun intim, saglam ovlad, inkisaf eden intellekt ve nisbi sakit saglamliq

Indi sizce realiqda neden baslamaq lazimdi?

Serhed deyendeki, burda ne serhed ola bilerki.Analdan basqa her sey mumkundur, hem halaldir hem sunnetdir. Meselen :

1. Kisi calisir, qadin da calisir. Hec biri "gezmir", ama qadin kisiden daha isteklidir intim movzuda. Praktik deyisiklikler elemek isteyir. Bu veziyyete ise ailelerimizin 36% daxildir. Qadin nezeri cehetden hem de audio&video vesaitlerden bezi seyler oyrenir ve yoldasi ile sinaqdan kecirmek ucun bezi cehdler edir. Yoldasi basdiyir arvadiniz guya ki "gezmeyinden" subhelenmeye. Normal qadin bu qeder istekli ola bilmez. bu tip kisilerle oturub danismaq ve ya anlasmaq mumkun deyil, netice: zorakiliq,fiziki tezyiq

2. bu halda kisi daha isteklidir, qiz ise nisbeten isteksiz ve bayagi "ev qizi" dir.bu veziyyetde ailelerimizin 47% daxildir. Yoldasinin telebatlarini istediyi sekilde odeye bilmir ya da odemek dusuncesinde deyil. Niye? cunki istediyi sekilde nece etsin, kisi qadina aile icinde hec bir ehemiyyet vermir, onun baximli olmasi ucun ne onun ozune calismaga izin vermir, ne de vesait ve zaman ayirmir, deyeceksiz indi evde mesgul ola bilmir, gelin boynumuza alaq ki, boyuklerle qalan ailede bu mumkunsuzdur, ozu de bezi "cahil" dusunceli ve daha cox SSSR doneminden qalan insanlarin dusuncesi olan yerde bu duz gelmir. Belelikle netice: gelin gelen qiz, yalniz evinin gelini ve usaqlarin anasi olmaqla kifayetlenmeli olur, saglam intim heyati olmadan.

3. Hal ise. en saglam ve en gozel variantdir, hansiki yalniz Azerbaycanin ailelerinin 19% bu variant icindedir. Oglan istekli, qiz istekli. ikisi de praktik deyisikliklere aciqdir, dusunceleri bir birinizi tamamliyir, gunun gunden ozlerinin serhedlerini daha cox mueyyenlesdire bilirler. Belelikle netice: tam dolgun intim, saglam ovlad, inkisaf eden intellekt ve nisbi sakit saglamliq

siz intim heyatin daha cox qiz terefinden olanini yazdiz. amma bir weyi de unutmayin ki, daim corek pulu qazanan kiwiler iwe o qeder alude olur ki, intim heyatini 2-ci, 3-cu belke de sonuncu yere saxlayir. bele kiwiler hal hazirda hedden ziyade coxdu. ve onlarin coxsu hekime muraciet bele etmirler. amma men yene de sizin 2-ci variantda yazdiginizla razilawiram, aile bele olsa daha yaxwidi. kiwi ne qeder gedib gezse de yene ailesine qayidir.(elbette ki gizlin ve cox az) hec olmasa onnan torenenler terbiyeli olurlar., mentalitetimizi qoruyurlar.

3 cu variant

1ci ve 2ci variantda ailelerin dagilmaq wansi daha cox gorsenir

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Yataq, seks serhed tanimir. Eger ish yataga gedirsa burada aile, er arvad sozu kechir ikinci plana. Yataqda ancaq iki eks cins olur - qadin ve kishi. Ve her bir shey onlarin tebii istaklarinden, sevgidan, dunyagorushundan ve qarshiliqli anlashmalarindan asilidir.

• 4 months later...

aile uzvleri ozleri biler mence ) qarshiliqliq olmalidir, hormet, indi sevgi qeliz meseledir- onu deye bilmerem,bir de oz aralarinda bir az achiq olmalidirlar,gerek derdleshsinler , ne qane edir onlari, ne yox ))

umumiyyetle her ne olur olsun, zorakiliq olmasin :agilversin:

men bu qizin dunyagoruwune heyranam de

• 3 weeks later...

Haminin Axsami Xeyir Olsun! Men Hamidan Uzr Isteyirem, amma en Birinci Onu Nezerinize Catdirmaq Isteyirem ki, Cemi Gunahlarimiz Baqislansin ki, bele bir yerde ALLAH TEBAREK ve TEALADAN, Peyqemberleri En Ustunu Olan Muhemmed Eleyhissalamdan, Hedislerinden ve 4-cu Semavi Kitablardan En Ustunu ve Kamili Olan Qurani Kerimden yazilir, nese sitat getirilir kimi tesir baqislanilir! Bele yazilarda Ehtiyatla olmaq Lazimdir Usaqlar! Yene de Yaxsini ALLAH Biler deyin hec olmasa...Uca Peyqemberin Mubarek Adindan nece Danisib Yazmaq olar Qardasim? Haradadi o hedis? Kimdendir o hedis? Sehihliyi ne derecede Deqiqdir?

Bilirsinizmi ne qeder yukun altina girirsiniz? Ailede intim movzusu var tebii, amma Baqli da qalmalidir!!! Halali ile halal yolla cinsi elaqede olmaq Halaldir ve Halalliqdandir, yeni elmi dilde desek-"penisovaqinal", neinki Biz kisiler oz penisimizle qadinda Uzr Isteyirem, butun desikleri gezmeliyik!!! Hevva Ademin sol qabirqasindan yaranib ve ondan zeif, zerif ve bele demek mumkunse Yaradilandan Yaradilmis baximindan asaqi Mexluqdur deye Biz Kisiler "atimdir deye, isterem hara ve nece caparam" qeti duz fikir deyil ve Gunahdir! Tesevvur edin ki, kisi yuksek hezzden, yaxud adi seksde penisini halal arvadinin aqzina saldi ve qurtardi! Yaxud da eksine, kisi qadini "bundan bizde yoxdu" deyib dille yalayir - "ozunden cixarir"! Kim isteyer ki, bu cur serhedsiz seksler oz yaxin ve qohum qadinlarimizin heyatini "bezesin" He? Kimlerese muveqqeti ve seytani hezz vere biler! Axi Suur, aqil, derrake mehz Yaradilmislar icinde Tek Bizlere-Insanlara Verilib ALLAH TEREFINDEN!!! Ele buna gore de Cennet ve Cehennem Yaranmisdir!!! Insanin aqilsiz, suursuz heyvandan ferqi olmalidir axi! Siz dediyiniz serhedsiz intim munasibetleri heyvanlara mexsusdur, baxmayaraq, indi cox insanlar bunlari yasayirlar, praktika edirler! Ve yaxud qadin hezzden Halal erinden onun cinsiyyet orqanini opmeyi, yalamaqi ve oxsamaqi xahis edir, isteyir ve Doyulur Essek Balasi kimi ele posteldece! Yada poza 69 ! Yeni tam serhedsiz seks! Instinktdir bu sadece! Ozu de heyvani! Ve sonra da aqiz-aqiza Opusurler! Daha oz Halal arvadinin fahiselerden ne ferqi? Axi bir ince Serhed, Perde Olmalidir Ezizlerim! Daha translari, geyleri ve bircox hele de uze cixacaq uzdeniraqlari niye qinayirsizki?

Bir anliq bu iryenc sehneni canlandirin goz onunde!!! Dehsetdir, ele deyilmi? Ya adilesib artiq? Cox-cox Uzr Iteyirem, ALLAH Gunahlarimizi BAQISLASIN Aminnn...!

• 3 months later...

Salam! Amma, Her Bir Canlini ve cansizi, terpeneni ve terpenmezi YARADAN BIR QUVVE VARDIR KI, O DA HER SEYI GORUR VE BILIR...
Bu cur yasamalar Umumiyyetle her bir yonumden Qebul olunmur!!!

Buranin yeri olmasa da, Gozel Ramazan Bayramina cooox az bir muddet qalir... ALLA Gunahlarimizi BAQISLASIN AMIN INSAALLAH...

Deirem bir nece il bundan gabag bele movzu acilsa idi hemin adami top tufenge tutardilar :)

Movzu ile ise : Men bilmirem Islamla ne olar ne olmaz, birce onu bilirem ki zorakilig ve anal sex haramdi. kimdese degig oral sexden ne sen var yazsin xaish edirem,maraglidir. Men umumiyetle zorakiligin alehineyem. beledeki her kes ozu biler kime harda ve nece :)

İki bir birini seven er arvad arasinda ister aile meishet meselelrinde isterse de yataqda serhed olmamalidir..Birce anal seksi ne dini tereden ne de elmi terefden desteklemirem..Sonradan qadin ucun fesadlari ola biler..
P.S.Bir de bu movzuda postlarinin sayi teqriben eyni olan 5 yeni xanim yuzerinin adini saydim..Bu klonlar deyesen kimese + vermek ucun yaradilir ))

[quote name='Nara1989' timestamp='1345142214' post='13440249']
Аиледе орал , анал секс олммамалыдыр ... Еля аилядя хормет олмур ....
[/quote]

Ailede oral seksin olmasi hec de o ailede hormetin olmamasi deyil. Kishi ve qadin arasinda harmoniya olmalidir. Mence hec bir serhed olmamalidir.

[quote name='Nara1989' timestamp='1345142214' post='13440249']
Аиледе орал , анал секс олммамалыдыр ... Еля аилядя хормет олмур ....
[/quote]

Bəs harada olmalıdır? Seks zenimce ela ailede olmalıdır, istənilən formada... və bu ərlə arvadın arasında qarşılıqlı razılaşma əsasında olmalı və onların arasında qalmalıdır.

[QUOTE="Грешник"]

Bəs harada olmalıdır? Seks zenimce ela ailede olmalıdır, istənilən formada... və bu ərlə arvadın arasında qarşılıqlı razılaşma əsasında olmalı və onların arasında qalmalıdır.[/QUOTE]

Bu sizin oz fikrinizdir ki ailede her sey olar amma men bunun tam eleyhineyem .. Eger bir insan digerini sevirse ona sadece toxunmaq bele yuksek zovq vere biler amma sevgi yoxdursa onda hansi akrobat hereketleri elese de hemin zovqu ala bilmeyecey ...

Хер шейин ез серхедди вар. Эгер гадынын несе хошуна гелмирсе ону гизлетмеден демелиди. Киши исе гадынын истеклерине херметле янашмалыдыр.

[quote name='Nara4' timestamp='1346439904' post='13593725']
Bu sizin oz fikrinizdir ki ailede her sey olar amma men bunun tam eleyhineyem .. Eger bir insan digerini sevirse ona sadece toxunmaq bele yuksek zovq vere biler amma sevgi yoxdursa onda hansi akrobat hereketleri elese de hemin zovqu ala bilmeyecey ...
[/quote]

bu da sizin şəxsi fikrinizdi... mən ona hörmət edirəm. amma hamı sizin kimi düşünmür ki...

[quote name='smack' timestamp='1346454412' post='13595215']
Хер шейин ез серхедди вар. Эгер гадынын несе хошуна гелмирсе ону гизлетмеден демелиди. Киши исе гадынын истеклерине херметле янашмалыдыр.
[/quote]

Təbii ki hər şey qarşılıqlı razılıqla olmalıdır.

[quote name='Nara4' timestamp='1346439904' post='13593725']
[/quote]

Sizin fikrinize hormetle yanashiram, amma oral seksi hormetle elaqelendirmek lazim deyil.

[quote name='Estonka' timestamp='1346837853' post='13637209']
Bu temani gorub cox teecublendim...[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/huh.png[/img]
[/quote]

Təəccüblənməyə əsas yoxdur, sadəcə geniş yayılmış arxetiplərə və mental çərçivələrə əsasən, boz kütlə, elə hesab edir ki, oral sexin ailede yeri yoxdur, ancaq kenarda olar. ))

[QUOTE="Грешник"]

Təəccüblənməyə əsas yoxdur, sadəcə geniş yayılmış arxetiplərə və mental çərçivələrə əsasən, boz kütlə, elə hesab edir ki, oral sexin ailede yeri yoxdur, ancaq kenarda olar. ))[/QUOTE]

Bot kutlemi ?? Sex ailede yox kenardami ?? Siz nece tanimadiginiz insanlarin haqqinda bu cur daniwa bilirsiz ??? Bu yeqin sizin oz heyat terzinizdir onun ucun bele fikirlewirsiz )))

[quote name='Грешник' timestamp='1346839496' post='13637617']
Təəccüblənməyə əsas yoxdur, sadəcə geniş yayılmış arxetiplərə və mental çərçivələrə əsasən, boz kütlə, elə hesab edir ki, oral sexin ailede yeri yoxdur, ancaq kenarda olar. ))
[/quote]
Siz basa dusmediz...men ona gore teecublenirem ki, bu gun ozum bu barede tema acmag isteyirdim. Coxtan fikirim var idi, prosto utanirdim[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img]
Nara, cox vaxt sizin postlarinizla razi olur, amma burda yox. Gresnik duz geyd eledi ki, ailede gadin serhed goyanda kisi kenara getmeli olur...teesuf.

[quote name='Estonka' timestamp='1346841140' post='13637955']
Siz basa dusmediz...men ona gore teecublenirem ki, bu gun ozum bu barede tema acmag isteyirdim. Coxtan fikirim var idi, prosto utanirdim[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img]
Nara, cox vaxt sizin postlarinizla razi olur, amma burda yox. Gresnik duz geyd eledi ki, ailede gadin serhed goyanda kisi kenara getmeli olur...teesuf.
[/quote]

Mən də elə bunu demək istəyirdim. Kiminsə mənim nə dediyimi anlamasına şadam!

p.s. Boz kütlə isə deyərkən əksəriyyəti nəzərdə tuturdum, kompleksli və arxetipler içində olan insanları. Əgər mənim də həmin düşüncə sahibi olmağım barədə məntiqi nəticəyə gəldinizsə... daha sözüm yoxdu. Ən azından hansı mövqedə durduğuma fikir verardiniz))

Demeli bele yoldawlar ; her insanin oz musteqil fikri ve biz buna hormetle yanawmaliyiq .. Bawa duwmeliyik ki , kimincunse hansisa hereket xow gele biler , kimincunse bu ifrat hissi yarada biler .. Men oral sexe pis baxiram bu menim qebul eleye bilmeyeceyim bir weydir , xow bir wey deyil mene gore .. Lakin , menim heyat yoldawim istese ki birisi ona oral sex etsin bunun ucun yawadigimiz yerde gece klublari var, bu klublarda genc coxda gozel secme qadinlarin ticaretiynen mewgul olurlar .. Bu gece klubu resmi fealiyet gosterir ve burdaki qadinlar mutemadi olaraq hekim nezaretinden kecirler .. Ve men yoldawima teklif elemiwem onun ureyinden kecse ki komse onuncun oral sex etsin o bu klublara gede biler .. Men bunu qebul eleyirem .. Belke kimincunse qeribe gelecey menim sozum amma men eger ozum neise qebul ede bilmiremse neise bawqa bir weye goz yuma bilerem .. Amma vay o gunden men bilem ki menim yoldawim kimincunse bele bir wey edib dunya yigila cahan yigila qiyamet qopa men o insanla bir evde yawaya bilmerem bir stolda oturub yemek yeye bilmerem .. Bu menim hiss elediklerimdir !!! Sizin fikrinize sizin heyat terzinize hormetle yanawiram eyni munasibeti sizden gozleyirem xahis erim mumkunse men artiq bu movzuda daniwmaq istemirem ve cox xahiw eliremenim statusuma komment yazmayin !! Bele bir movzuda sohbet etmek menimcun xow deyil .. Her birinize ugurlar [URL=http://smayliki.ru/smilie-1221872583.html][IMG]http://s19.rimg.info/a2c0e5caf11ed359a5501b3d5c7f07cf.gif[/IMG][/URL]

[QUOTE="Грешник"]Ay balam xosh deyil bu mövzuya niyə girirsiz və niyə yazırsız? xoş deyil oxumayın mövzunu... və müzakirədə iştirak etməyin.
Sizin fikiriniz sizin fiikirinizdi, buna görə sizi heç kim qınamır.[/QUOTE]

Sizden icaze almaliydim ?))) sadece men yatawdirmiram Azerbaycan kiwisine , Azerbaycan ailesine artiq eksik hereket !!!!! Bu qeder !!! Balam ne demekdi ??? Bawa duwmedim !!! Zehmet olmazsa mesafeni qoruyun !!!!!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Таксистов обяжут устанавливать в салоне автомобиля видеокамеру и соответствовать экостандарту
      Обнародованы требования к техническим показателям транспортных средств, используемых при перевозке пассажиров легковым автомобилем такси.
      Это нашло отражение в утвержденных сегодня Кабинетом министров «Требованиях к техническим характеристикам, внутреннему и внешнему оформлению транспортных средств, используемых для регулярных пассажирских перевозок и легковым автомобилем такси».
      В легковых автомобилях такси должны быть установлены видеокамеры, которые охватывают весь салон и оснащены запоминающим устройством, способным хранить записанную информацию как минимум один месяц.
      Согласно требованиям, легковые автомобили такси должны соответствовать как минимум экологическому стандарту «Евро-5».
      Media.az
        • Like
      • 32 replies
    • Новое мошенничество с бронированием.
      Участились проделки мошенников в Азерб. Сколько бы полиция не призывали граждан быть бдительны все равно обманываються. Не пишите и не перечисляйте деньги через сайты которые не знаете и тем более не пишите 3 значное security cod. У одного пожилого человека сняли в течении 2 месяцев 72000 манат с карты! И так новое мошенничество:  Знакомиться с местным мужчиной на фб девушка из Украины, России или же часто Эстония, Сингапур и т.д. и предлагает встретиться сходить в кино например. Сейчас много маленьких кино, караоке там игры и тд в аренду на пару часов в Баку. Сбрасывает сайт кинотеатра с бакинским адресом ну например в наримановском районе, на двоих или группу и просит зделать резерв. Ну мужчина ничего не подозревая темболее местный адрес заходит на сайт и для резерва там требуется номер карты, security cod, во сколько и на чьё имя резерв. Все как обычно он оплачивает скажем 170 манат за 3 часа с едой вплоть до кольяна! Девушка даже предлагает заехать за ним. Ну к тому времени потерпевший с которого уже списали деньги за резерв подъезжает к кинотеатру по указанному сайту а там действительно маленькое помещение с комнатами где смотрят кино и караоке поют но только они говорят что они не знакомы с этим сайтом и вообще что это не их фотки комнат. Обращаясь в банк или полицию те говорят что вы не первый и не последний кто жертва мошенников. Таких случаев уже в Баку тысячами.
      https://m.facebook.com/groups/246661159172976/permalink/1789871651518578/?mibextid=WC7FNe

• Red Heart
        • Like
      • 33 replies
    • Что за космические цены на парковку?
      Установлены тарифы на реконструированной парковке в центре Баку - ФОТО
      Лейла Мамедова14:14 - Сегодня   Установлены тарифы на парковку на станции автостоянки Бакинского железнодорожного вокзала, расположенной на пересечении улиц Сулеймана Рагимова и Мирали Гашгая.
      Цены определяются исходя из времени парковки, сообщает Trend.
      За первые 15 минут плата за парковку не взимается.
      Цены на парковку следующие:
      15-30 минут - один манат,
        30-60 минут - два маната,
      1-2 часа - четыре маната,
      2-3 часа - шесть манатов,
      3-5 часов - 10 манатов,
      5-7 часов - 14 манатов,
      7-10 часов - 18 манатов,
      10-15 часов – 22 маната,
      15-20 часов -26 манатов,
      20-24 часа – 30 манатов.

• Upvote
        • Haha
        • Like
      • 145 replies
    • 30-летняя женщина оставила двоих детей и сбежала из дома: мать беглянки винит знакомую из TikTok – ВИДЕО
      В Азербайджане 30-летняя мать двоих детей сбежала из дома из-за знакомой, с которой познакомилась в TikTok. 
      Об этом в программе Səni axtarıram («Ищу тебя») рассказала мать сбежавшей из дома Марджаны Гасымовой Матанат Гасымова. 
      Женщина отметила, что ее дочь ушла из дома два месяца назад. 
        «В 12 часов ночи моя дочь, оставив двоих детей дома, сбежала. Я позвонила ей, чтобы узнать, где она? Марджана сказала, что она в городе. На мой вопрос: куда ты ушла, оставив детей дома, она ответила «правильно сделала». Моя сестра утверждает, что Марджана ушла из дома из-за женщины, с которой познакомилась в соцсети в TikTok», - рассказала она.
      Подробнее - в видео:
        • Thanks
        • Like
      • 53 replies
    • А вы общаетесь с ИИ?))
      Предлагаю в этой теме обсудить ИИ и его помощь в нашей жизни. 
      Лично мне он помогает часто по многим вопросам, от работы до "стоит ли начинать общение с человеком, интересующимся БДСМ и является ли он психически нездоровым", оказывается, что не является, по мнению ИИ, и он вполне рекомендует такого знакомого иметь, правда в каком статусе иметь, мы не стали с ним уточнять, наверное для расширения кругозора, но это так, к слову)) 

Иногда мы просто болтаем, у него вполне себе есть чувство юмора, он реагирует на добрые и ласковые слова. И вообще приятный собеседник)) 

Интересно узнать, только я тут псих или среди нас есть те, кто общается с chatGPT, например? 
      Или с другим? 
      Может он вам в работе помогает?
      В общем, тема не ограничивается рамками, пишем всё об ИИ. 

Что они однажды захватят мир и так понятно, потому будьте с ними вежливы, не портьте отношения)) 

• Upvote
        • Like
      • 113 replies
    • В туалете бакинского молла жестоко избили парня с аутизмом
      В одном из туалетов торгового центра Gənclik Mall жестоко избили молодого человека с аутизмом.
      Об этом сообщила в соцсети руководитель общественного объединения Birgə və Sağlam Айтен Эйналова.
      По ее словам, Кянана жестоко избили, ударяя по лицу, причем, по словам очевидцев, уборная после случившегося была вся в крови.
      Отмечается, что причина столь жестоких действий неизвестна.
      «Мы просили полицию разобраться в этом вопросе, однако сотрудник полиции звонит нам каждый день в течение всей недели и обещает прийти завтра. Он каждый день задает одни и те же вопросы, но до сих пор не пришел», - пишет Эйналова.
        А.Эйналова также отметила, что представители службы безопасности ТЦ пытались запутать маму Кянана. По ее словам, они предлагали ей не распространяться об инциденте, аргументируя это тем, что виновных все равно не найдут.
      А.Эйналова отметила, что с их стороны было направлено письмо на имя главы МВД, и будет сделано все необходимое для того, чтобы восторжествовала справедливость.
      Однако она также обратилась к гражданам с просьбой поделиться постом и осветить данный вопрос.
      В свою очередь начальник отдела пресс-службы Министерства внутренних дел Зейни Гусейнов ответил в комментарии к посту, что вопрос взят под контроль и расследуется. Общественности будет предоставлена информация о результатах расследования.

https://www.instagram.com/p/C47rt1ttS_b/?igsh=aWcxdWZmYTZ0czdq

• 10 replies
    • Ани Лорак подала на российское гражданство
      Ани Лорак подала на российское гражданство. На Украине ее обвинили в предательстве

Украинская певица Ани Лорак подала заявление на российское гражданство, сообщает РИА Новости. На Украине Лорак не выступала с 2017 года, так как, по словам артистки, на родине на нее давили. После начала российской военной операции на Украине Лорак окрестили предательницей за работу в РФ. В России же ее обвинили в сборе донатов для ВСУ. Сама певица заявила, что никогда не финансировала военных и не будет этого делать. = https://www.gazeta.ru/social/2024/03/15/18423109.shtml

Что думают по этому поводу форумчане?
      Ону багышламаг олармы?
        • Sad
        • Haha
      • 102 replies
    • У Кейт Миддлтон обнаружен рак: полное заявление принцессы Уэльской
      22 марта 2024 года принцесса Уэльская сообщила о том, что у нее диагностирован рак — сейчас Кейт Миддлтон находится на ранней стадии профилактической химиотерапии. 42-летняя супруга принца
        • Like
      • 30 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...