Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Ya sifte )

dziro

Recommended Posts

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297086587' post='8288432']
Salam aleykum qardawim.

Yox qardaw bele bir mehdudiyyet yoxdur. Sevgi ile mewqul olmq u4un her gun uqurlu sayilir :rolleyes: Narahat olmayin. Eksine, ne qeder cox olacaqsinizsa bir o qeder de cox savab qazanacaqsiniz.[u][b]SAVABDIR[/b][/u]..Ne qeder daha cox sevinc ve rahatliq bexw edirsense bir o qeder savab qazanirsan. gizildish tak 4to, bismilleh, [b]imkan varsa evlenin 2-3 xanimla qoy musleman ummeti artsin [/b]ve qiyamet gunu Peyqamberimiz(sas) umetinin coxluqu ile fexr etsin.
[/quote]

bunu gec-tez yazacaqini texmin etmiwdim)))))
sakin mene geniw yaziyla izahat filan verme
PS hec zenn etmirem ki bu muselman ummetinin artimi ucun edilir :looool::looool::looool:

• Replies 126
  • Created
  • Last Reply

[quote name='Libra_321' timestamp='1297105936' post='8290856']
Yox sadece sizin Azərbaycanda stereotip kimi sandiginiz amili, stereotip saymiram!
[/quote]

Nə amili? Birincisi mən amil sadalamadım. İkincisi də ki, hər bir toplum içərisində istənilən digər topluma və ya ayrı-ayrı individuallara və ya hər hansı başqa bir şeyə qarşı umumi, çox zaman doğru olmayan faktlara əsaslanan münasibət formalaşır ki bu stereotip adlanır. Məsələn, siz qəbul eləsəz də, eləməsəz də Azərbaycanda toplum içərisində sekslə bağlı, cinsi azlıqlarla bağlı stereotiplər mövcuddur. Digər misal, məsələn ABŞ-da əhalinin əksər hissəsi müsəlman sözünü terrorist sözü ilə eyniləşdirir ki, bu da onların müsəlmanlarla bağlı olduğu stereotipə bir misaldır.

Ola bilər ayrı-ayrı idnividuallarda bu stereotiplər formalaşmasın, ancaq nəticədə toplumda belə fikirlər varsa, bunu da saymamaqdan gəlmək olmaz. Çünki həm də stereotip heç də yaxşı bir şey deyil. Cəmiyyətdə mövcuddur, bu və ya digər formada. Saymıram deməklə yox olmur.

[quote name='charodeyka' timestamp='1297105981' post='8290866']
bunu gec-tez yazacaqini texmin etmiwdim)))))
sakin mene geniw yaziyla izahat filan verme
PS hec zenn etmirem ki bu muselman ummetinin artimi ucun edilir :looool::looool::looool:
[/quote]

Charodeyka men bilirem siz wiltaq xanimsiniz,gizildish amma men hem de sevinirem ki,siz artiq gelecek baresinde duwunmeye bawlamisiniz. Yani siz sabah ne ola biler deye fikirlewirsiniz,(hetta menim yaacaqim cavablar fonunda olsa da bele), bu gozel elametdir. Qaldi ki, bawqa sebeblere gore evlenme- niye utanirsiniz - deyin ki, kimse tekce uwaq artirmaqa gore deyil, wehvetine gore de evlene biler - beli evlene biler - sizce bu problemdir? Men sadece savab getirecek niyyeti dedim ki, 2-3 qadinla evlenin ki, ummetimzi artsin. Kime gorese qadinla yaxinliq sadece wehveti sondurmek u4undurse olsun, bu da lazimdir ki, rahat muselman heyatini davam etdirib bu 3-5 gunluk dunyani birteher yola verib inwallah ebedi heyata daxil olasan. Burani bir-teher yola vermek lazimdir baci, amma bezi weyler -yemek, istirahet, wehvet ve.s bizim diqqetimizi yayindirir, onlari da temin etmek lazimdir ki, esas hedefden yayinmayaq :rroza:

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297136918' post='8292530']
Menim dinimde yox, siqe elemek olmaz.
Evlenirsen ve siqede ne edeceksense onu edirse :rroza:
[/quote]

salam alekum ve rehmetullah ve bereketuhu ! ! camaat Lezgin Lezgin butun cavablariniza cox duzgun ve degig cavab verir . mence bele bir gozel insanin bu forumda olmagi boyuk UGURDU ! !

[quote name='ma40' timestamp='1297139821' post='8292583']
salam alekum ve rehmetullah ve bereketuhu ! ! camaat Lezgin Lezgin butun cavablariniza cox duzgun ve degig cavab verir . mence bele bir gozel insanin bu forumda olmagi boyuk UGURDU ! !
[/quote]

Əşi Ləzgin nömrə gəlmə də )) Sən belə tez (yəni online görünüb, sonra dərhal) offline olmazdın axı öz nikinlə ))

[quote name='Polymeron' timestamp='1297140132' post='8292589']
Əşi Ləzgin nömrə gəlmə də )) Sən belə tez (yəni online görünüb, sonra dərhal) offline olmazdın axı öz nikinlə ))
[/quote]
yaxshi zarafatdi amma men Lezgin deyilem )))

[quote name='Polymeron' timestamp='1297140132' post='8292589']
[/quote]

Qardaw men sizin wubhelerinize bir cumle ile cavab vereceyem; And olsun tek olan Allaha ki, bu yuzeri tanimiram, o da men de ayri -ayri adamlariq.

Bununla bu meseleni baqlayaq ve bundan sonra rahat yziwin.

[quote name='Polymeron' timestamp='1297142198' post='8292703']
Sən 3 ildir ki qeydiyyatdasan, indiyə kimi də 6-7 post eləmisən. Noldu bu 3 ildi qızışmaq üçün Ləzgini gözdüyürdün? ))
[/quote]
gardash kobut oldumsa bagishla , cunki bele sozler coxunun xoshuna gelmez... o ki galdi qeydiyata , hindi ish bela getirib de . ne edak ?? ))

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297142120' post='8292699']
Qardaw men sizin wubhelerinize bir cumle ile cavab vereceyem; And olsun tek olan Allaha ki, bu yuzeri tanimiram, o da men de ayri -ayri adamlariq.

Bununla bu meseleni baqlayaq ve bundan sonra rahat yziwin.
[/quote]

Hardasan, gəl çıx da. And içmə də sən də... And içənlərə inanmıram, həm də uşaq deyilsən ki (bəlkə də, bilmirəm).

Sekslə aran necədi e, sən onnan danış :)

[quote name='Polymeron' timestamp='1297142791' post='8292747']
Hardasan, gəl çıx da. And içmə də sən də... And içənlərə inanmıram, həm də uşaq deyilsən ki (bəlkə də, bilmirəm).

Sekslə aran necədi e, sən onnan danış :)
[/quote]

Istedim ki, tam arxayin olasan ve bu teze yuzerle aran korlanmasin, menim zaten yaxwi deyil qardaw. :looool:
Seksle aram [b]butun normal kiwilerde[/b] olan kimidir. - [u][b]yani haramdan uzaq[/b][/u] halal edilen qaydada.

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297143012' post='8292767']
Istedim ki, tam arxayin olasan ve bu teze yuzerle aran korlanmasin, menim zaten yaxwi deyil qardaw. :looool:
Seksle aram [b]butun normal kiwilerde[/b] olan kimidir. - [u][b]yani haramdan uzaq[/b][/u] halal edilen qaydada.
[/quote]

Əşşi sənə nə e, bir dəki aramız dəyib ki?

Haram yəni necə?

Bəs yaxşı ononizmlə də məşğul olmursan? o da haramdı?

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297136865' post='8292528']
Charodeyka men bilirem siz wiltaq xanimsiniz,gizildish amma men hem de sevinirem ki,siz artiq gelecek baresinde duwunmeye bawlamisiniz. Yani siz sabah ne ola biler deye fikirlewirsiniz,(hetta menim yaacaqim cavablar fonunda olsa da bele), bu gozel elametdir. Qaldi ki, bawqa sebeblere gore evlenme- niye utanirsiniz - deyin ki, kimse tekce uwaq artirmaqa gore deyil, wehvetine gore de evlene biler - beli evlene biler - sizce bu problemdir? Men sadece savab getirecek niyyeti dedim ki, [b]2-3 qadinla evlenin ki, ummetimzi artsin.[/b] Kime gorese qadinla yaxinliq sadece wehveti sondurmek u4undurse olsun, bu da lazimdir ki, rahat muselman heyatini davam etdirib bu 3-5 gunluk dunyani birteher yola verib inwallah ebedi heyata daxil olasan. Burani bir-teher yola vermek lazimdir baci, amma bezi weyler -yemek, istirahet, wehvet ve.s bizim diqqetimizi yayindirir, onlari da temin etmek lazimdir ki, esas hedefden yayinmayaq :rroza:
[/quote]

arzuya bax sevgilim, tellerinden incemi umoril:umoril:umoril: (Muwviqden sitat)

niye bele az, demiwdin hec olmasa 5-6 deyerdin))))))))))))))))))))))))))))))

[quote name='charodeyka' timestamp='1297145671' post='8293028'][/quote]
[quote]arzuya bax sevgilim, tellerinden incemi umoril:umoril:umoril: (Muwviqden sitat)[/quote]
Deyesen ureyincemi :looool: (muwfiqe istinaden menden sitat :morqqqq: )

[quote]niye bele az, demiwdin hec olmasa 5-6 deyerdin))))))))))))))))))))))))))))))[/quote]
Yoox. Qurana gore 4 qadin maximum.

[quote name='Гулливер' timestamp='1297145662' post='8293027']
)) qardash senin postlarivi oxuyub gulmesem olmur..Suallari ele verirsen ki.. :rolleyes:
[/quote]

Əşşi, Ləzginin canı sağ olsun ))

Ləzgi, "deyəsən" yox e, "söylə ürəyincəmi" olmalıydı. Bax qartal kimi itiyəm deyirdin. Çox iti də bir şey deyil, bir yerə batır sonra :)

[quote name='Polymeron' timestamp='1297143790' post='8292834']
Əşşi sənə nə e, bir dəki aramız dəyib ki?
Haram yəni necə?
Bəs yaxşı ononizmlə də məşğul olmursan? o da haramdı?
[/quote]

Onanizmle deyilene gore butun kiwiler ve qadinlar mewqul olur ne vaxtsa..amma o da haramdir... demeli bu da menden yan ke4ib. Ona gore o sualin mene aidiyyati yoxdur. Siz sual vere bielrsiniz ki, niye meselen din onanizmi haram edir ve delil nedir? Hee icaze verin izah edim - AYELERLE diqqet edin:

[b]Muminin suresi(mominler suresi)[/b]
1.Möminlər, həqiqətən də, nicat tapmışlar;
2.o kəslər ki, namazlarında mütidirlər,(diqqet edin cenab yuzerler - Allah nicat tapmaq u4un bizinci namazi dedi - demedi Resulzadenin demokratik olkesi :looool: )
3.o kəslərdir ki, sözbazlıqdan qaçırlar,
4.o kəslərdir ki, zəkat verirlər,
5.[u]o kəslərdir ki, öz cinsi orqanlarını (həmişə) qoruyurlar,[/u]
6.[u]zövcələri və sahib olduqları cariyələr istisnadır. Onlar (buna görə heç) qınanmazlar.[/u]
7.[b]Bundan artığına can atanlarsa həddi aşanlardır.[/b]

Aha indi gelin bu 7 ayeye baxaq. Allah 5-7 ci ayelerde dedi ki, mominler cinsi orqanlarini zinadan qoruyarlar ve istisna kimi yalniz ZOVCELERI([b]charodeyka baci[/b]cem wekilde- ZOVCELERI) ve Cariyeler(doyuw vaxti kafirlerin qadinlari ve qizlari da mominlerin sayilir ve onlari yanalrinda saxlayirlar ki, cemiyyetde onlardan fahiwe kimi istifade edib exlaqsizliq yaymasinlar ve onlari her bir weyle temin edirler. Tarix de subut edib ki, cariyelerin cox boyuk ekseriyyeti sonda Islami sevib ve qebul edirler) istisna olmaqla.
[b]Polymeron,[/b] 7 ci ayede deyilir ki, bundan artiqina can atanlar heddini awanlardir ifadesinine gore alimler hetta onanizmi de yasaq edirler. Odur ki, qardaw , eger onanizm edirsinizse tovbe edin daha etmeyin.

[quote name='Polymeron' timestamp='1297146307' post='8293104']
Ləzgi, "deyəsən" yox e, "söylə ürəyincəmi" olmalıydı. Bax qartal kimi itiyəm deyirdin. Çox iti də bir şey deyil, bir yerə batır sonra :)
[/quote]

YAzdim axi Muwfiqe istinaden menden- yani cuzi deyiwiklikle...tebii yene o baq olaydi weri menim cox sevdiyim werlerdendir. Ezber bilirem. Qartalin gozunden yayinmaz bele werler

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297146707' post='8293169']
Onanizmle deyilene gore butun kiwiler ve qadinlar mewqul olur ne vaxtsa..amma o da haramdir... demeli bu da menden yan ke4ib. Ona gore o sualin mene aidiyyati yoxdur. Siz sual vere bielrsiniz ki, niye meselen din onanizmi haram edir ve delil nedir? Hee icaze verin izah edim - AYELERLE diqqet edin:

2.o kəslər ki, namazlarında mütidirlər,(diqqet edin cenab yuzerler - Allah nicat tapmaq u4un bizinci namazi dedi - demedi Resulzadenin demokratik olkesi :looool: )
6.[u]zövcələri və sahib olduqları cariyələr istisnadır. Onlar (buna görə heç) qınanmazlar.[/u]

Aha indi gelin bu 7 ayeye baxaq. Allah 5-7 ci ayelerde dedi ki, mominler cinsi orqanlarini zinadan qoruyarlar ve istisna kimi yalniz ZOVCELERI([b]charodeyka baci[/b]cem wekilde- ZOVCELERI) ve Cariyeler(doyuw vaxti kafirlerin qadinlari ve qizlari da mominlerin sayilir ve onlari yanalrinda saxlayirlar ki, cemiyyetde onlardan fahiwe kimi istifade edib exlaqsizliq yaymasinlar ve onlari her bir weyle temin edirler. Tarix de subut edib ki, cariyelerin cox boyuk ekseriyyeti sonda Islami sevib ve qebul edirler) istisna olmaqla.
[b]Polymeron,[/b] 7 ci ayede deyilir ki, bundan artiqina can atanlar heddini awanlardir ifadesinine gore alimler hetta onanizmi de yasaq edirler. Odur ki, qardaw , eger onanizm edirsinizse tovbe edin daha etmeyin.
[/quote]

Mən sənnən belə bir şey soruşdum? :) Şəxsi fikrivi soruşdum, yenə uzaqlaşdın məsələdən. Onsuz da müsəlmanların çoxu sən yazdığına əməl etmirlər. (sənin öz məntiqinlə dedim. İndi sübut elə ki əməl edirlər).

Sitat hər hansı bir mənbədən olur, düzəlişdən yox. Bunu da elə-belə dedim, qartal, yaddaş üçün ))

[quote name='Polymeron' timestamp='1297147738' post='8293314']
Mən sənnən belə bir şey soruşdum? :) Şəxsi fikrivi soruşdum, yenə uzaqlaşdın məsələdən. Onsuz da müsəlmanların çoxu sən yazdığına əməl etmirlər. (sənin öz məntiqinlə dedim. İndi sübut elə ki əməl edirlər).

Sitat hər hansı bir mənbədən olur, düzəlişdən yox. Bunu da elə-belə dedim, qartal, yaddaş üçün ))
[/quote]

Siz [b]onanizmle[/b] baqli maraqlndiniz ve men de hiss eledim ki, [b]onanizim sizin u4un cox maraqlidr [/b]deye onun dini esaslarini size yazdim. Menim wexsi fikrim yalniz DIN-dir. Yani dine zidd nese soyleyeremse siz de duzeldin menim fikrilerimi. Insannam da men de sehv ede bilerem hami kimi.

Men bu zaman sitati duzletdim ve redakte edildiyini de yazdim ki, plaqiat olmasin. :rolleyes:

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297146707' post='8293169']
Hee icaze verin izah edim - AYELERLE diqqet edin:

Aha indi gelin bu 7 ayeye baxaq. Allah 5-7 ci ayelerde dedi ki, mominler cinsi orqanlarini zinadan qoruyarlar ve istisna kimi [b]yalniz ZOVCELERI[/b]([b]charodeyka baci[/b]cem wekilde- ZOVCELERI) ve [b]Cariyeler[/b](doyuw vaxti kafirlerin qadinlari ve qizlari da mominlerin sayilir ve onlari yanalrinda saxlayirlar ki, cemiyyetde onlardan fahiwe kimi istifade edib exlaqsizliq yaymasinlar ve onlari her bir weyle temin edirler. Tarix de subut edib ki, cariyelerin cox boyuk ekseriyyeti sonda Islami sevib ve qebul edirler) istisna olmaqla.
[/quote]

iwtahiniz yaxwidir mawallah)))))) o qadini ne ixtiyarla esir alirsiz ve size kim dedi ki kafir qadini kafir kiwi temin ede bilmir umoril:umoril:umoril:

insanin cinsi funksiyasinin dinden asili olduqun ilk defedir ewidirem)))))))))) muselman deyilsense demek kiwi deyilsen?))))))))))))))

o esir alanlar ise voobwe super muper pupperman imiwler))))))

PS bu cox mirt tema imiw))

[quote name='charodeyka' timestamp='1297150400' post='8293719']
iwtahiniz yaxwidir mawallah)))))) o qadini ne ixtiyarla esir alirsiz ve size kim dedi ki kafir qadini kafir kiwi temin ede bilmir umoril:umoril:umoril:
insanin cinsi funksiyasinin dinden asili olduqun ilk defedir ewidirem)))))))))) muselman deyilsense demek kiwi deyilsen?))))))))))))))
o esir alanlar ise voobwe super muper pupperman imiwler))))))
PS bu cox mirt tema imiw))
[/quote]

Gozel bacim, men Quran ayesini yazdim ve allah orda cariyeleri halal dedi. Siz deyirsiniz allah duz demeyib? Yoxsa bu gozel wirin simayliklerle Quran ayesine muansibet bildirirsiniz?

Insanin cinsi funksiyasinin DIN-le birbawa elaqesi var baci. Izah edim. Dinde olan insanin gigiyenadan tutmuw yawam terzine qeder, yemekden tutmuw saqlamliqa qeder her mesede dinin tesiri ile hereket edende 4 qadini cox rahatliqla razi sala bilir. Adi yuxu meselesini goturek. Sex-de bunun ne qeder onemli o0lmasi danilmazdir. Muselman kiwi ve qadin cox tez yatmali ve cox da tez durmalidir yuxudan. Effektini izah etmeye deyermi??? bawqa bir misal - goturek Rusiya xanimlarini - niye oz ruslarindan daha cox musleman kiwilerine meyl edirler? 4unki erleri dinden uzaq olduqlari u4un araqda i4ib yatir ve nehayetde qadin ozunu tenha hiss edir.
Qadinlara aid de misallar var - meselen menim bir ne4e biznes elaqesinde olduqun xarici kafir vetendaw var- burda bardan azerbaycan qizlari tapib evlenibler oz ailelerini de atiblar. Sevinirler ki, sizin qadinlariniz kiwiye baxirlar. Tesevvur edin de, bunlar indi bizim exlaqli ibadetli qizlarimizla evlenerdilerse neler deyerdiler. gizildish Bar qizi ona sadece cuzi bir xidmet edib deye sevinirler..hardan gelir bu???? DINDEN...bar qizinin da caninda bir damla da olsa Islam dininden nese varsa ozunu gosterir.misallar coxdur.

[b]Siz bacisiniz[/b] da size her weyi a4iq yazmaq olmur. Cox weyler var ki, DIN insana saqlam cinsi heyatyi temin edir.

[quote name='Гулливер' timestamp='1297152284' post='8294065']
Bu mövzu artıq intimlikden cıxdı,oldu "[b]İslamda er-arvad münasibetleri[/b]","[b]İslam ve cinsi heyat[/b]"..

EE olmadi ki...
[/quote]

gardash fergi nediki ,sadece olarag , intim emellerin duzgun tesviridi

[quote name='Lezgin_Lezgin' timestamp='1297162167' post='8295562']
Yox axi o isteyir ki, qeribe ifadeler iwledilsin ve s :looool: qerbfason bir wey.... :looool:
[/quote]
İntim sozunun menasin acin internetden diqqetle oxuyun..Oxusaniz da qebul etmeyeceksiniz..Cunki islamda intim deyilen shey yoxdur..Ancaq cinsi elaqe(dini dilde cima)..
İntim sozu cox derindir ve maraqlidir..Uz vurmayin men izahin vermeyeceyem ,ozunuz acin oxuyun..Qerbfason deyende ki,ne var odu da..

[quote name='Гулливер' timestamp='1297172020' post='8297387']
İntim sozunun menasin acin internetden diqqetle oxuyun..Oxusaniz da qebul etmeyeceksiniz..Cunki islamda intim deyilen shey yoxdur..Ancaq cinsi elaqe(dini dilde cima)..
İntim sozu cox derindir ve maraqlidir..Uz vurmayin men izahin vermeyeceyem ,ozunuz acin oxuyun..Qerbfason deyende ki,ne var odu da..
[/quote]

Kecal Hesen - Hesen Kecal :morqqqq:

[quote name='Гулливер' timestamp='1297172020' post='8297387']
[b]İntim sozunun menasin[/b] acin internetden diqqetle oxuyun..Oxusaniz da qebul etmeyeceksiniz..Cunki islamda intim deyilen shey yoxdur..Ancaq cinsi elaqe(dini dilde cima)..
[/quote]

[font="Arial"]Səhv etmirəmsə bu sözün hərfi mənası - [b]Gizlin[/b] deməkdir.[/font]

Ne qedder soz deyilib amma hec bir six sex alemine aid deyil.Bagliyun bu bolmeni,odur ki hec bir fayda burda yoxdur ve olmayacaq da.Camaat deqrodasiya dogru qedir harda bir shaqird bir dersde muallimin izag elemesine qulaqlari bagliyir.O bilmek istemir ki Demofrafiya politikasi nadir umumiyetle.O bilmek istemir ki her hansi bir tedris ancaq onun faydasina gede biler.Amma bele hallar kimi kucede tum cittamaq,qizlara bosh bosh elishmek,mektebde ozunu ne ter deyirler shef saymaq daha onun 4un muamunlu ve semereli sayilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Новое мошенничество с бронированием.
      Участились проделки мошенников в Азерб. Сколько бы полиция не призывали граждан быть бдительны все равно обманываються. Не пишите и не перечисляйте деньги через сайты которые не знаете и тем более не пишите 3 значное security cod. У одного пожилого человека сняли в течении 2 месяцев 72000 манат с карты! И так новое мошенничество:  Знакомиться с местным мужчиной на фб девушка из Украины, России или же часто Эстония, Сингапур и т.д. и предлагает встретиться сходить в кино например. Сейчас много маленьких кино, караоке там игры и тд в аренду на пару часов в Баку. Сбрасывает сайт кинотеатра с бакинским адресом ну например в наримановском районе, на двоих или группу и просит зделать резерв. Ну мужчина ничего не подозревая темболее местный адрес заходит на сайт и для резерва там требуется номер карты, security cod, во сколько и на чьё имя резерв. Все как обычно он оплачивает скажем 170 манат за 3 часа с едой вплоть до кольяна! Девушка даже предлагает заехать за ним. Ну к тому времени потерпевший с которого уже списали деньги за резерв подъезжает к кинотеатру по указанному сайту а там действительно маленькое помещение с комнатами где смотрят кино и караоке поют но только они говорят что они не знакомы с этим сайтом и вообще что это не их фотки комнат. Обращаясь в банк или полицию те говорят что вы не первый и не последний кто жертва мошенников. Таких случаев уже в Баку тысячами.
      https://m.facebook.com/groups/246661159172976/permalink/1789871651518578/?mibextid=WC7FNe

• Confused
        • Haha
        • Thanks
      • 27 replies
    • Что за космические цены на парковку?
      Установлены тарифы на реконструированной парковке в центре Баку - ФОТО
      Лейла Мамедова14:14 - Сегодня   Установлены тарифы на парковку на станции автостоянки Бакинского железнодорожного вокзала, расположенной на пересечении улиц Сулеймана Рагимова и Мирали Гашгая.
      Цены определяются исходя из времени парковки, сообщает Trend.
      За первые 15 минут плата за парковку не взимается.
      Цены на парковку следующие:
      15-30 минут - один манат,
        30-60 минут - два маната,
      1-2 часа - четыре маната,
      2-3 часа - шесть манатов,
      3-5 часов - 10 манатов,
      5-7 часов - 14 манатов,
      7-10 часов - 18 манатов,
      10-15 часов – 22 маната,
      15-20 часов -26 манатов,
      20-24 часа – 30 манатов.

• Like
      • 144 replies
    • 30-летняя женщина оставила двоих детей и сбежала из дома: мать беглянки винит знакомую из TikTok – ВИДЕО
      В Азербайджане 30-летняя мать двоих детей сбежала из дома из-за знакомой, с которой познакомилась в TikTok. 
      Об этом в программе Səni axtarıram («Ищу тебя») рассказала мать сбежавшей из дома Марджаны Гасымовой Матанат Гасымова. 
      Женщина отметила, что ее дочь ушла из дома два месяца назад. 
        «В 12 часов ночи моя дочь, оставив двоих детей дома, сбежала. Я позвонила ей, чтобы узнать, где она? Марджана сказала, что она в городе. На мой вопрос: куда ты ушла, оставив детей дома, она ответила «правильно сделала». Моя сестра утверждает, что Марджана ушла из дома из-за женщины, с которой познакомилась в соцсети в TikTok», - рассказала она.
      Подробнее - в видео:
        • Confused
        • Haha
      • 53 replies
    • А вы общаетесь с ИИ?))
      Предлагаю в этой теме обсудить ИИ и его помощь в нашей жизни. 
      Лично мне он помогает часто по многим вопросам, от работы до "стоит ли начинать общение с человеком, интересующимся БДСМ и является ли он психически нездоровым", оказывается, что не является, по мнению ИИ, и он вполне рекомендует такого знакомого иметь, правда в каком статусе иметь, мы не стали с ним уточнять, наверное для расширения кругозора, но это так, к слову)) 

Иногда мы просто болтаем, у него вполне себе есть чувство юмора, он реагирует на добрые и ласковые слова. И вообще приятный собеседник)) 

Интересно узнать, только я тут псих или среди нас есть те, кто общается с chatGPT, например? 
      Или с другим? 
      Может он вам в работе помогает?
      В общем, тема не ограничивается рамками, пишем всё об ИИ. 

Что они однажды захватят мир и так понятно, потому будьте с ними вежливы, не портьте отношения)) 

• Haha
        • Like
      • 112 replies
    • В туалете бакинского молла жестоко избили парня с аутизмом
      В одном из туалетов торгового центра Gənclik Mall жестоко избили молодого человека с аутизмом.
      Об этом сообщила в соцсети руководитель общественного объединения Birgə və Sağlam Айтен Эйналова.
      По ее словам, Кянана жестоко избили, ударяя по лицу, причем, по словам очевидцев, уборная после случившегося была вся в крови.
      Отмечается, что причина столь жестоких действий неизвестна.
      «Мы просили полицию разобраться в этом вопросе, однако сотрудник полиции звонит нам каждый день в течение всей недели и обещает прийти завтра. Он каждый день задает одни и те же вопросы, но до сих пор не пришел», - пишет Эйналова.
        А.Эйналова также отметила, что представители службы безопасности ТЦ пытались запутать маму Кянана. По ее словам, они предлагали ей не распространяться об инциденте, аргументируя это тем, что виновных все равно не найдут.
      А.Эйналова отметила, что с их стороны было направлено письмо на имя главы МВД, и будет сделано все необходимое для того, чтобы восторжествовала справедливость.
      Однако она также обратилась к гражданам с просьбой поделиться постом и осветить данный вопрос.
      В свою очередь начальник отдела пресс-службы Министерства внутренних дел Зейни Гусейнов ответил в комментарии к посту, что вопрос взят под контроль и расследуется. Общественности будет предоставлена информация о результатах расследования.

https://www.instagram.com/p/C47rt1ttS_b/?igsh=aWcxdWZmYTZ0czdq

• Upvote
        • Sad
      • 10 replies
    • Ани Лорак подала на российское гражданство
      Ани Лорак подала на российское гражданство. На Украине ее обвинили в предательстве

Украинская певица Ани Лорак подала заявление на российское гражданство, сообщает РИА Новости. На Украине Лорак не выступала с 2017 года, так как, по словам артистки, на родине на нее давили. После начала российской военной операции на Украине Лорак окрестили предательницей за работу в РФ. В России же ее обвинили в сборе донатов для ВСУ. Сама певица заявила, что никогда не финансировала военных и не будет этого делать. = https://www.gazeta.ru/social/2024/03/15/18423109.shtml

Что думают по этому поводу форумчане?
      Ону багышламаг олармы?
      • 97 replies
    • У Кейт Миддлтон обнаружен рак: полное заявление принцессы Уэльской
      22 марта 2024 года принцесса Уэльская сообщила о том, что у нее диагностирован рак — сейчас Кейт Миддлтон находится на ранней стадии профилактической химиотерапии. 42-летняя супруга принца
        • Sad
        • Like
      • 30 replies
    • Расстрел в «Крокус Сити Холл»
      Как минимум 12 человек погибли и 35 человек пострадали во время стрельбы в ТЦ в Подмосковье.
      Об этом сообщают российские СМИ.
      Кроме того, известно, что в «Крокус Сити Холл» вспыхнул пожар.
      21:29
      В концертном зале «Крокус Сити Холл» в подмосковном Красногорске произошла стрельба.
      Об этом сообщают телеграм-каналы «Осторожно, новости», Baza и Mash со ссылкой на очевидцев.
        По словам очевидцев, мужчина открыл стрельбу из автоматического оружия. Это произошло до или в начале выступления группы «Пикник».
      По данным «Осторожно, новости», есть погибшие. Baza утверждает, что как минимум 12 человек погибли и много раненых.
      На записях, которые публикуют телеграм-каналы, люди бегут из здания. Также появляются видео, где показаны убитые люди.
      На место едут скорая и полиция.

Media.az
        • Sad
        • Confused
      • 2,831 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...