Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Recommended Posts

[quote name='Wolfy' date='19 June 2010 - 00:13' timestamp='1276888420' post='6886246']
Байаг йадымдан чыхды йазмага. Бизим гызлар сяни дястякляйирляр. Одур ки, уряйини буз кими сахла. Биз сянинляйик :urey:
[/quote]

Ooo nə gözəl, dəstəyə ehtiyacım var ))Sevayla, Natavana salamlar! De ki, hərdən girib oxusunlar buranı )

• Replies 238
  • Created
  • Last Reply

[quote name='Meggi' date='19 June 2010 - 00:10' timestamp='1276888230' post='6886226']
Bu cumleleri oxudugda, sual vermək arzusunda oldum. Sizcə insan ozu ile bacara bilər? Xassiyətini dəyisə bilər? Sizin gapali olmaginiz səxsi həyatiniza mane olur?
[/quote]

[size="3"]Əvvəla mənim mövzuma xoş gelmisiniz :D

Suala görə təşəkkür :rroza:

Xasiyyəti dəyişmək üçün məncə iradə güclü olmalıdır. Mən misal üçün tənbəl bir insanam və çox astagələm, bunu illərdir dəyişməyə çalışıram ama alınmır hələ ki. Yəni hər şey iradədən asılıdır.
Elə xüsusiyyətlər var ki ama insanın özündən asılı deyil, misal üçün onun temperamenti və genetikadan gələn xüsusiyyətlər. Bunları dəyişmək demək olar ki,mümkün deyil məncə.

Bəli, mənim qapalı insan olmağım, insanlarla ünsiyyət qurmağa mənə mane olur. Məncə mən melanxolikla fleqmatik arasında bir xasiyyətə malikəm. Təbii ki, belə bir xasiyyətə malik olmağım mənim şəxsi həyatıma da öz təsirini göstərir.[/size]

Салам :) Зашла просто поздороваться ,ну и воспользуюсь моментом задам вопросик

Раз уж речь зашла о языках и переводах)Так..

Какие иностранные языки знаете?

По -Вашему,самый красивый язык(разумеется,кроме родного)?

Какой из языков мира вы бы хотели освоить?

Тяшяккюр едирям :loveyouu:

[quote name='Аврелия' date='19 June 2010 - 00:15' timestamp='1276888517' post='6886256']
а чё сократили обозначенный срок в 3 месяца? )))))
[/quote]

[size="3"]Düzünü desəm mən heç avtorun qeyd etdiyi zamana fikir verməmişəm və əslində 1 ay olduğunu düşünürdüm. Buna görə də orada 1 ay ərzində bunu edəcəyimi yazdım.

Mənim üçün bunu etmək çətin ama qeyri adidir, çünki hər yerdə əsasən rus dilində yazmışam, amma mənim bu təcrübədən xoşum gəlir yavaş, yavaş və bundan həzz alıram )[/size]

:rolleyes: Cavaba görə təsəkkur edirəm. )
^^Paradise_Bird^^, Sizə urəkdən ugurlar diləyirəm. Öncə dedikilərimin də tək bir mərami var idi, tərəftarlarinizin auditoriyasinin genislənməsi. Lakin yetərincə dostlarinizin oldugunu musahidə etdim. Stay!Stay! :rroza:

Уважаемая Райская птица,
Как Вам удалось так грамотно излагать свои мысли на обоих языках? Вы что учились в школе и в азербайджанском и русском секторах?
А также кто-то помню хотел сыграть с Вами On-line в шахматы. Получилось победить.

Удачи Вам в игре!!!
Если только доберусь до 200 мои 2 голоса будут за Вас.

[quote name='LenNik' date='19 June 2010 - 00:34' timestamp='1276889696' post='6886381']
Салам :) Зашла просто поздороваться ,ну и воспользуюсь моментом задам вопросик

Раз уж речь зашла о языках и переводах)Так..

Какие иностранные языки знаете?

По -Вашему,самый красивый язык(разумеется,кроме родного)?

Какой из языков мира вы бы хотели освоить?

Тяшяккюр едирям :loveyouu:
[/quote]

[size="3"]Belə əcəb eləmisiz, oyana da keçmisiz ki, mən tərəflərə buyurmusunuz :D

Tez, tez gəlin, bilin ki, sizə hər zaman şadam :rroza:

Deməli belə: rus, ingilis dillərini yaxşı bilirəm, türk dili(əgər xarici dil sayılırsa) onu da bilirəm )) və birdə.... koreya dilinin əlifbasını ))) bir iki söz və adımı yaza bilirəm bu dildə. Çox çətindir ama qeyri adidir. Allah Qoysa, yaxşı öyrənmək istəyirəm bir asiya dilini də. Əgər dünya belə getsə baş yerdə ingilis dili yox, çin dili duracaq )

Ən gözəl dil.. hmmm... portuqal dili mənə çox şirin gəlir )

Ürəyim koreya və portuqal dilini istəyir, gələcəkdə ehtiyac çin dilinə olacağını düşünürəm amma əlimdə olsaydı bütün dilləri öyrənərdim, cünki nə qədər çox dil bildin, bir o qədər dünyaya açıqsan.

:loveyouu:

P.S. olar "sən" deyə müraciət edək bir birimizə?[/size]

[quote name='Meggi' date='19 June 2010 - 00:45' timestamp='1276890335' post='6886440']
:rolleyes: Cavaba görə təsəkkur edirəm. )
^^Paradise_Bird^^, Sizə urəkdən ugurlar diləyirəm. Öncə dedikilərimin də tək bir mərami var idi, tərəftarlarinizin auditoriyasinin genislənməsi. Lakin yetərincə dostlarinizin oldugunu musahidə etdim. Stay!Stay! :rroza:
[/quote]

[size="3"]Arzunuza görə çox sağ olun!

"İnsanları qazanmaq, dünyanı qazanmaqdan daha çətindir" davam edim "İnsanları qazandınsa, onlarla dünyanı qazana bilərsən". Sizi qazandığıma çox şad oldum, inanın ki, dəstək heç bir zaman az olmur :rroza: və sizin Stay! Stay! -nıza ehtiyacım var.[/size]

[quote name='Chemist+' date='19 June 2010 - 00:53' timestamp='1276890798' post='6886480']
Уважаемая Райская птица,
Как Вам удалось так грамотно излагать свои мысли на обоих языках? Вы что учились в школе и в азербайджанском и русском секторах?
А также кто-то помню хотел сыграть с Вами On-line в шахматы. Получилось победить.

Удачи Вам в игре!!!
Если только доберусь до 200 мои 2 голоса будут за Вас.
[/quote]

[size="3"]Əslində bunu etmək üçün bütün fikrimi və diqqətimi toplayıram, çünki beynimdə çox vaxt qarışıqlıq olur yazılacaq fikir çoxluğundan. Özüm hər zaman fikrimi o qədər də aydın izah etdiyimi düşünmürdüm, ona görə də sözləriniz mənim üçün xoş oldu )

Bilirsiz bunlar hamısı ailədən gəlir. Əgər mənim valideynlərim(anam- azərbaycan dili, atam - rus dili) mənim hər iki dili yaxşı bilməyimə çalışmasaydılar, məndə indi bu iki dili belə yaxşı bilməzdim. Amma mən həyatda daha çox azərbaycan dilində danışıram, öyrəşdiyim üçün yəgin. Uşaqlıqda həm rus dilində həm də azərbaycan dilində şerlər öyrədiblər mənə. Amma ində də elə öyrənirəm.. misal üçün burada sözləri düzgün yazmaq üçün və düzgün söz yazmaq üçün lüğətə üz tuturam. Əslində belə olmağın çətinlikləri də çoxdur. Misal üçün azərbaycan dilində danışarkən rus sözləri işlədməm və əksinə olaraq rus dilində danışarkən azərbaycan sözləri işlədməm.

Oyun hələ də baş tutmayıb əfsuslar olsun ki. Ümüdvaram biz opponentim ilə sabah eyni zamanda internetdə olarıq və nəhayət ki, oyunumuz baş tutar.

Məncə yığarsız çünki, Stay! Stay! deməyinizə ehtiyacım olacaq :rroza:

Çox sağ olun.[/size]

[quote name='^^Paradise_Bird^^' date='19 June 2010 - 01:39' timestamp='1276893594' post='6886680']
Stay! Stay! deməyinizə ehtiyacım olacaq :rroza:

Çox sağ olun.[/size]
[/quote]

Можете уже сегодня записать себе в будущий актив мои два голоса :rroza:

А есть ли у Вас какое-нибудь предчувствие когда(каким по счету) Вас призовут к эшафоту?
И главное сумеете ли избежать "висилицы" в тот момент.
Какая-либо интуиция на сей счет? Можете не отвечать, если вопрос может навредить Вам, т.е. если Вы суеверны.

[quote name='Heinrich Muller' date='19 June 2010 - 11:43' timestamp='1276929799' post='6887598']
Что в фильме для тебя важнее: достоверность отображаемых событий или психологическая игра актеров?
[/quote]

Filmdə ən çox aktyorun psixoloji oyunu xoşuma gəlir, yalnız əks olunan hadisələrin həqiqətə uyğun gəlməsi də mənim üçün vacibdir, əgər ikinci olmasa birincinin də mənası qalmır.

[quote name='Chemist+' date='19 June 2010 - 16:35' timestamp='1276947344' post='6888916']
А есть ли у Вас какое-нибудь предчувствие когда(каким по счету) Вас призовут к эшафоту?
И главное сумеете ли избежать "висилицы" в тот момент.
Какая-либо интуиция на сей счет? Можете не отвечать, если вопрос может навредить Вам, т.е. если Вы суеверны.
[/quote]

Bu barədə heç bir hissiyatım yoxdur.

Mən "dar ağacına" düşməmək üçün çalışacağam və ümüdvaram bu məndə alınacaq :)

[quote name='KIA_JB' date='20 June 2010 - 23:18' timestamp='1277057932' post='6893983']
avatarinizdaki bu fotoaparat neyi bildirir?
[/quote]

Bu avatardakı qız mənim ən çox sevdiyim bir braziliyalı aktrisadır və bu şəkil onun bir personajının şəklidir. Fotoapparatla şəkil çəkməyi çox sevən bir personajdır mənim kimi.

Şəkildəki bu fotoapparat yəgin ki, mən oyundayam və müşahidə edirəm anlamına gələ bilər )

[quote name='KIA_JB' date='20 June 2010 - 23:50' timestamp='1277059811' post='6894112']
ona bela cixir ki oyun bitdikden sonra siz avatari deyishmeli olacaqsiniz :)
[/quote]

)) Mən ümumiyyətlə forumda daha çox muşahidəçi kimi iştirak edirəm ona görə də avatarı yığıştırmağa ehtiyac olmayacaq məncə )

Sualınıza görə təşəkkür :)

[quote name='^^Paradise_Bird^^' date='21 June 2010 - 13:58' timestamp='1277110697' post='6896956']
Bali, bu dilida biliram va danishiram. Mani yalan ustunda tutmaq istayirdiniz? ))
[/quote]

if yes, why not replying in English?

heyatda bir sheyin sonu diger bir sheyin yaranmasina tekan verir.

Bes sizin heyatinizda ela bir hadiseler bash verib?

Her bir insan hovselelelidir, amma ki sozde. Emelde hovseleden sonra eseb ve [b]esebin yaratdigi neqativ mehsullar gobelek kimi yaranir ve dovsan kimi artir[/b] - neticede ozunu hovseleli hesab eden insana N qeder ziyan deyir.

Fikrim duzdur?

[quote name='KIA_JB' date='22 June 2010 - 01:12' timestamp='1277151168' post='6900819']
heyatda bir sheyin sonu diger bir sheyin yaranmasina tekan verir.

Bes sizin heyatinizda ela bir hadiseler bash verib?

Her bir insan hovselelelidir, amma ki sozde. Emelde hovseleden sonra eseb ve [b]esebin yaratdigi neqativ mehsullar gobelek kimi yaranir ve dovsan kimi artir[/b] - neticede ozunu hovseleli hesab eden insana N qeder ziyan deyir.

Fikrim duzdur?
[/quote]

Bəli, baş verir. Misal üçün məktəbi qurtarandan sonra İnstituta girirsən və başqa bir proses başlayır həyatında ))

Bəzi vaxt hirs insanın özünü didir, çünki onu başqasına yönəldmək olmur.

[quote name='Stutterer' date='22 June 2010 - 09:43' timestamp='1277181804' post='6901582']
İlk gediş Sizdədir, xanım. Buyurun. :)
[/quote]

Gedişi etdim :)

e2-e4

Yeri gəlmişkən fiqurlar gəşəngdirlər, xoşum gəldi, başqa resurslardan ferqli olaraq da, taxta böyükdü, bu da oyunu rahat edir )

[quote name='^^Paradise_Bird^^' date='22 June 2010 - 21:22' timestamp='1277223761' post='6906351']
Gedişi etdim [img]http://img.dispute.az/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

e2-e4

Yeri gəlmişkən fiqurlar gəşəngdirlər, xoşum gəldi, başqa resurslardan ferqli olaraq da, taxta böyükdü, bu da oyunu rahat edir )
[/quote]

Axam vaxtı şaxmat oynıyarlar? Gəlün klasiki oynayaq. Ya da qizdənpaç. Voobşem, mən gözlərini yumuram, sayıram 10a gədər, qaçın qizlənin.
1-2-3-4... adə, kto ne spryatalsya ya ne vinovat... 5-6-7-8-9-10.. ya idu iskat!

[quote name='^^Paradise_Bird^^' date='22 June 2010 - 21:22' timestamp='1277223761' post='6906351']
Gedişi etdim :)

e2-e4

[/quote]
Gedişi etmisiniz, amma saytdakı taxtada qeydə alınmayıb. Orada hələ də sizin gedişiniz gözlənilir. Bir yoxlayın zəhmət olmazsa.

1. e2-e4 - c7-c5

[quote name='Stutterer' date='23 June 2010 - 09:35' timestamp='1277267711' post='6908054']
Gedişi etmisiniz, amma saytdakı taxtada qeydə alınmayıb. Orada hələ də sizin gedişiniz gözlənilir. Bir yoxlayın zəhmət olmazsa.

1. e2-e4 - c7-c5
[/quote]

Mən gedişi etdim və göndərdim sizə. Birinci dəfə göndərmək yaddan çıxmışdı )

[quote name='^^Paradise_Bird^^' date='23 June 2010 - 22:05' timestamp='1277312711' post='6912801']
Mən gedişi etdim və göndərdim sizə. Birinci dəfə göndərmək yaddan çıxmışdı )
[/quote]

Belə getsə, siz oyunu pensiyaya çıxanda bitirərsiniz. Давайте лучше "Чапаев" oynayaq.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• 54 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 35 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• Upvote
        • Like
      • 240 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Facepalm
      • 14 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Haha
      • 110 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
        • Like
      • 11 replies
    • «Переживаю за свою жизнь и жизнь своих детей...» Женщина из Баку о том, как лишилась глаза после избиения мужа – ВИДЕО
      Проживающая в Баку Анастасия Бектимирова поделилась в своем аккаунте в Инстаграм видео, в котором рассказала о произошедшем с ней домашнем насилии.
        • Facepalm
        • Sad
        • Confused
        • Red Heart
        • Like
      • 713 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...